12.10.2020
Setkali jsme se s názorem, že „stačí jen plavky a ručník, zbytek si koupím na místě“. Ano, také to jde udělat tímto způsobem, pokud si tedy ještě přibalíte dostatek finančních prostředků :-) .

Co si tedy určitě zabalit a co si koupíte i na místě?

Cestovní doklady, kartičku pojištění

Cestovní doklady jsou základ, bez nich by vaše dovolená ani nezačala. Zabalte si je vždy do příručního zavazadla, tedy do toho, které budete mít stále při sobě ať už je to kabelka nebo batůžek. Sem přibalte i veškeré cennosti (mobil, fotoaparát, peníze). Doporučujeme také ještě v ČR si zařídit cestovní pojištění. Proč mít cestovní pojištění i když cestujete do země EU? Máme pro vás jasné důvody v předešlém článku.

Fotokopie dokladů a pasu

Doporučujeme už v ČR si doklady 2x okopírovat, popřípadě i vyfotit do vašeho chytrého telefonu. V případě ztráty nebo odcizení se tímto pro vás vyřizování nových dokladů zjednoduší.

Oblečení na cestu, deku a malý polštářek

Polštář a deka se vám hodí obzvlášť, cestujete-li autobusovou dopravou. V noci bývá v autobuse chladněji, a tak se zachumláte do své měkké deky a hlavu si podepřete polštářkem. Pokud máte nějaký svůj ortopedický polštářek, bez kterého neusnete, přibalte ho i pokud cestujete letadlem. Raději obětujte nějaké to kilo na oblečení či kosmetice než na svém pohodlí. Nejlepší oblečení na cestování jsou kalhoty s gumou v pase a bavlněné tričko. Dámám doporučujeme přibalit i velký bavlněný šátek. Ten využijete, když vám bude zima na ramena/krk při cestování nebo i při večerních procházkách.

Svačina

Při cestě autobusem je svačina nezbytnost. Doporučujeme však raději suché a pachově nevýrazné potraviny, které ocení zejména vaši spolucestující (osvědčili se balené croisany či domácí tousty). Něco „malého na zub“ jako například sušenky se vám bude hodit i při cestování letadlem a následném transferu na ubytování.

Špunty do uší a maska na spaní

Za hezkých teplých večerů se v prázdninových letoviscích odehrává rušný noční život. A i v tom nejklidnějším letovisku vám mohou pod oknem cikády odehrávat svůj oblíbený koncert. V tuto chvíli pak špunty do uší jistě oceníte

Rozdvojka do zásuvky

Zvláště pokud budete ubytování v apartmánových domech. Nemusíte se pak rozmýšlet, jestli je důležitější dobít mobil, fotoaparát anebo zapnout rychlovarnou konvici na kávu či čaj.

Opalovací krémy

Opalovací krém je při pobytu na sluníčku samozřejmost, pokud se s ním ovšem nechcete zbytečně zaobírat a máte strach, že se nevlezete do limitu váhy, stejné typy koupíte i v prázdninových letoviskách. Buď v lékárnách nebo minimarketech, které jsou na každém rohu. Počítejte ovšem, že poptávka na místě po opalovacích krémech je veliká, a tedy i ceny jsou o něco vyšší než v ČR.

Kosmetika

Pokud preferujte určitý druh, doporučujeme vzít svou vlastní zásoby z domu. Pokud je vám jedno jakým „sprcháčem“ se opláchnete nebo jakým šamponem si umyjete vlasy, můžete vše klidně koupit na místě, a při odjezdu je někomu darovat. Ušetříte tak potřebné kilogramy. Další variantou je koupit si na dovolenou cestovní balení vašich oblíbených kosmetických produktů.

Sáčky a pytle

Do nich můžete zabalit své doplňky a pak je využít jako pytel na špinavé prádlo či boty.

Kapesníčky, vlhčené ubrousky, toaletní papír

Asi není potřeba další popis, každý ví, k čemu slouží, lze je všestranně využít obzvlášť „když člověk nikdy neví“ :-) .

Další články z blogu KM TRAVEL:

 

Co si přivést z Řecka?

Na čem si v Bulharsku pochutnáte?

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.