4 nejkrásnější pláže na ostrově Lefkada

17.07.2017, Nina Svobodová

Řecký ostrov Lefkada má údajně ty nejkrásnější pláže z celého Řecka. My vám představujeme tyto 4, které jsou zároveň i nejznámější...

Kathisma

Pláž Kathisma je dlouhá cca 1,5 km a místy široká až 80 metrů. Snadno se sem dostanete klasicky po asfaltové silnici. Má nádherný bílý písek s průzračným modrým mořem a z obou stran ji obklopují kopce pokryté zelení. Díky větším vlnám jsou zde skvělé podmínky pro vodní sporty. Najdete tu taverny a diskotéky nebo dokonce i bazén. Pláž je oblíbená jak turisty, tak i místními řeky nejen pro svou krásu, ale i nekonečnou zábavu ve dne v noci.

Porto Katsiki
Malá, asi 300 metrů dlouhá písečná pláž leží na nejjižnější části západního pobřeží. Tak jako Kathisma je i Porto Katsiki obklopeno skalami z obou stran a dostanete se sem po klikatých cestičkách i autem. To je nutné nechat na horním parkovišti a na pláž půjdete po schodech. Pěkný výlet je i lodí přímo z Nidri. Pláž má k dispozici lehátka i slunečníky, ovšem nevýhoda je, že zde nenajdete sprchy  bez sprchy ani toalety.

Egremni
O této pláži se říká, že to jsou „dva kilometry ráje“. Pláž připomíná pláže v Karibiku a má nádherně bílý písek smíšený s oblázky.
Tak jako na Porto Katsiki je i na Egremni horní parkoviště, kde můžete nechat auto a na pláž sestoupit po cca 290 schodech. Velkou výhodou je, že tato pláž (na rozdíl od jiných) nebývá v letních měsících tolik zaplněna lidmi. Díky pozvolnému vstupu do moře je oblíbená i pro rodiny s dětmi.

Milos
Milos je v kráse velkým konkurentem pláže Egremni.  Není běžně přístupná, překonáte-li větší kopec naskytne se vám nádherný výhled. Určitě sem zajeďte v dopoledních hodinách, v poledne už sem pravidelně vozí loď turisty z přístavu Agios Nikitas, který je vzdálen cca 2 kilometry. Doporučujeme zde být až do večera, pak totiž na vás čeká snad ten nejkrásnější západ slunce.

Takže, která pláž na Lefkádě je podle vás nejkrásnější? :-)

Lefkáda, pláž Egremni