Český Ráj

Zámek Hrubá Skála

Český ráj, to jsou nádherné skalní města s padesátimetrovými štíhlými věžemi, vyhlídky, stezky, ale i historické památky. Nachází se zde např. zámek Hrubá Skála, hrad Valdštejn, Hruboskalské skalní město a také Prachovské skály známé ze spousty pohádek. Český ráj je ideálním místem pro pěší turistiku.

Program:

v ranních hodinách přijedeme autobusem pod nejstarší hrad Českého ráje, Valdštejn, pěšky vystoupáme k bráně. Zde budeme mít čas na prohlídku hradu (vstupné individuální) nebo cca hodinu volného času. Poté se vydáme na Jižní sedlo, Latinsko a Bukovinu. Čekají nás krásné výhledy na Hruboskalské skalní město. Dále budeme postupovat k Adamovu loži, k Myší díře, kterou vystoupáme k zámku Hrubá Skála. Zámek Hrubá Skála je postaven na vrcholku pískovcové skály a z jeho vyhlídkové věže se nabízí okouzlující výhled na Český ráj (výstup na vyhlídkovou věž individuální). Od zámku se vydáme směrem na Věžické údolí a nakonec dojdeme k rybníku Vidlák, kde na nás již bude čekat autobus. Pěší túra je střední náročnosti.Plánovaný odjezd zpět je v 17:00 hodin.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, průvodce.
Cena nezahrnuje: příplatky za nástupní místa, vstupy.

Vstupy: hrad Valdštejn - dospělý 80 Kč, 50 Kč děti 6- 15 let, studenti, senioři nad 65 let, vyhlídková věž Hrubá skála 30 Kč.