Karlštejn a Koněpruské jeskyně

KM TRAVEL_Karlštejn
KM TRAVEL_Karlštejn
KM TRAVEL_Karlštejn
KM_TRAVEL_interiér hradu
KM_TRAVEL_hrad Karlštejn
KM_TRAVEL_pohled na hrad Karlštejn
Koněpruské jeskyně - Varhany
Oficiální foto Koněpruských jeskyní
Koněpruské jeskyně
Oficiální foto Koněpruských jeskyní
Koněpruské jeskyně - penězokazecká dílna
Oficiální foto Koněpruských jeskyní
Koněpruské jeskyně - penězokazecká dílna
Oficiální foto Koněpruských jeskyní


Hrad Karlštejn bývá často nazýván strážcem korunovačních klenotů a nejcennějších relikvií římské říše a také archivu. Hradu dominuje Velká věž s kaplí sv. Kříže, zdobená pozlacenou štukou a polodrahokamy, deskové obrazy mistra Theodorika, císařské paláce, Pokladnice, Klenotnice, Studniční věž. Hrad nechal vybudovat český král a římský císař Karel IV.
Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v České republice. Návštěvníci mohou navštívit dvě jeskynní patra z celkových tří jeskynních pater. Během prohlídky je možné vidět krásné dómy s krápníkovou výzdobou, jezírko a na závěr tajnou penězokazeckou dílnu – mincovnu z 15. století.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Ostravy kolem 2:30 - 3. hod. ranní a končí v Brně kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

po příjezdu autobusu pod hrad Karlštejn (cca v 9:00) následuje výšlap na hrad. Na hradě Karlštejn půjdeme na prohlídku I. okruhu - prostory 2 pater císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, sál předků, Hodovní síň, Audienční síň, Karlova ložnice s kaplí sv. Václava, Pokladnice, Klenotnice, vězení, Studniční věž. Po prohlídce hradu osobní volno nebo návštěva muzea voskových figurín – není povinné.
Kolem 14. hodiny přejedeme do Koněprus do Koněpruské jeskyně. Prohlídka trvá 60 minut (není povinná). Odjezd zpátky okolo 17. hodiny.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi a Brna, průvodce v autobuse, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za poplatek - Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Kroměříž 150 Kč, Zlín, Přerov, Prostějov, Olomouc 200 Kč, Frýdek-Místek a Ostrava 400 Kč, vstupy.

Názory klientů

"Není nic krásnějšího než poznávat historii míst v ČR. Byla jsem velmi spokojená s výběrem, organizací zájezdu i s paní průvodkyní. B. Ruplíková"

"Paní průvodkyně nám podala veškeré informace a zajímavosti takovým způsobem, že jsem se skvěle bavila po celou dobu zájezdu. Byla velmi ochotná a vstřícná, poutavě vyprávěla. Také musím pochválit profesionálně odvedenou práci obou pánů řidičů. Již mám zakoupené další poznávací zájezdy u Vaší CK a už se nemůžu dočkat nabídky na novou sezonu 2019 a věřím, že tam opět budou zajímavé novinky."

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 20. 04. 2019 sobota
do 20. 04. 2019 sobota
Autobus
Brno, Hodonín, Kroměříž, Kyjov, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
670 Kč
za osobu