Křivoklát a Koněpruské jeskyně

KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
Pohled na Křivokát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
Nádvoří Křivoklátu
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Kuklův dóm se schodištěm
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Koněpruské jeskyně
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Věčná touha
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Penězokazecká dílna


Hrad Křivoklát nacházející se uprostřed nádherných lesů patří mezi nejstarší a nejvýznamnější hrady českých králů. První zmínka o hradu se datuje až do 12. století. Byl oblíbeným místem Přemyslovců, Lucemburků i Jagellonců. Během návštěvy můžete vidět knihovnu s 52 000 svazky, mučírnu či Velkou věž. Hrad Křivoklát je právem řazený mezi skvosty středověkého stavitelství.
Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v České republice. Můžete navštívit dvě jeskynní patra z celkových tří jeskynních pater. Během prohlídky je možné vidět krásné dómy s krápníkovou výzdobou, jezírko a na závěr tajnou penězokazeckou dílnu – mincovnu z 15. století.

Jak probíhá cesta autobusem:

Svoz před odjezdem z ČR  je plánovaný ze severní Moravy (dle prodaných nástupních míst) kolem 2.-3. hodiny ranní a končí v Brně kolem 6. hodiny ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

po příjezdu na hrad Křivoklát se v dopoledních hodinách zúčastníme prohlídky I. okruhu hradu – Gotické paláce (prohlídka hradu není povinná). Základní prohlídková trasa zahrnuje horní nádvoří a většinu interiérů horního hradu. Po prohlídce hradu budeme mít volno. Okolo 14. hodiny se přesuneme do Koněpruských jeskyní (není povinné). Prohlídka trvá 60 minut. Odjezd zpátky okolo 17. hodiny.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi a Brna, průvodce v autobuse, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Hulín 150 Kč, Otrokovice, Přerov 200 Kč, Prostějov 300 Kč, Olomouc 250 Kč, (na vyžádání Ostrava a Frýdek - Místek  400 Kč). Nástupní místa platí při minimálním počtu 6 osob. 

Vstupné:

okruh Křivoklát (80 minut) – dospělý 190 Kč, děti 6 - 15 let, studenti a důchodci od 65 let 130 Kč.
Koněpruská jeskyně – dospělý 150 Kč, senioři od 65 let 110 Kč, děti 6 – 15 let, studenti, držitelé průkazů ZTP nebo ZTPP 70 Kč, fotografování jeskyně 40 Kč, kamera v jeskyni 40 Kč.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 18. 04. 2020 sobota
do 18. 04. 2020 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kroměříž, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště, Zlín
Bez stravy
750 Kč
za osobu