Křivoklát a Koněpruské jeskyně

KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
Pohled na Křivokát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
Nádvoří Křivoklátu
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_jednodenní výlet na Křivoklát
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Kuklův dóm se schodištěm
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Koněpruské jeskyně
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Věčná touha
KM TRAVEL_Koněpruské jeskyně
Penězokazecká dílna


Hrad Křivoklát nacházející se uprostřed nádherných lesů patří mezi nejstarší a nejvýznamnější hrady českých králů. První zmínka o hradu se datuje až do 12. století. Byl oblíbeným místem Přemyslovců, Lucemburků i Jagellonců. Během návštěvy můžete vidět knihovnu s 52 000 svazky, mučírnu či Velkou věž. Hrad Křivoklát je právem řazený mezi skvosty středověkého stavitelství.
Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v České republice. Můžete navštívit dvě jeskynní patra z celkových tří jeskynních pater. Během prohlídky je možné vidět krásné dómy s krápníkovou výzdobou, jezírko a na závěr tajnou penězokazeckou dílnu – mincovnu z 15. století.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná v brzkých ranních hodinách a končí v Brně kolem 5.-.6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

po příjezdu na hrad Křivoklát se v dopoledních hodinách zúčastníme prohlídky I. okruhu hradu – Gotické paláce (prohlídka hradu není povinná). Základní prohlídková trasa zahrnuje horní nádvoří a většinu interiérů horního hradu. Po prohlídce hradu budeme mít volno. Okolo 14. hodiny se přesuneme do Koněpruských jeskyní (prohlídka jeskyní není povinná). Pozor, prohlídka jezkyně není bezbariérová, není možnost projít s kočárkem, nebo vozíkem. Prohlídka trvá 60 minut. Odjezd zpátky okolo 17.- 18. hodiny.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi a Brna, průvodce v autobuse, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Hulín 150 Kč, Otrokovice, Přerov 200 Kč, Prostějov 300 Kč, Olomouc 250 Kč, na vyžádání Ostrava a Frýdek - Místek  400 Kč. Nástupní místa platí při minimálním počtu 6 osob. 

Vstupné:

okruh Křivoklát (80 minut) – dospělý 200 Kč, děti 6 - 15 let, studenti a důchodci od 65 let 140 Kč.
Koněpruská jeskyně – dospělý 150 Kč, senioři od 65 let 110 Kč, děti 6 – 15 let, studenti, držitelé průkazů ZTP nebo ZTPP 70 Kč, fotografování jeskyně 40 Kč, kamera v jeskyni 40 Kč.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 03. 10. 2020 sobota
do 03. 10. 2020 sobota
Autobus
Brno, Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kroměříž, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště, Zlín
Bez stravy
750 Kč
za osobu