Jaro v Krkonoších

Špindlerův mlýn
Penzion Martin v Jánských lázní
Penzion Martin v Jánských lázní
Penzion Martin v Jánských lázní
Penzion Martin v Jánských lázní
Penzion Martin v Jánských lázní

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky s nejvyšší horou Sněžkou. Toto pohoří je velmi oblíbené – v zimě díky svým lyžařským střediskům a od jara do podzimu je ideálním místem pro pěší turistiku. Turisté během svých cest mohou narazit na nádherné vodopády, malebné samoty na hřebenech hor a zajisté na každého udělá dojem rozmanitá krajina.

Program:

1. den: v ranních hodinách odjezd do Harrachova. V Harrachově navštívíme místní manufakturu na výrobu skla – nejstarší fungující sklárnu v ČR, projdeme se přes město k Mumlavským vodopádům. Nakonec přejedeme na ubytování do Jánských lázní.
2. den: po snídani vyjedeme lanovkou na Černou horu, odkud se vydáme na túru dlouhou cca 20 km. Půjdeme po hřebenech přes Kolínskou boudu, Pražskou boudu, Lesní boudu, Lyžařskou boudu, Výrovku, Luční boudu až na Sněžku. Ze Sněžky sejdeme na Růžovou horu
a dojdeme až do Pece pod Sněžkou, kde nás již bude čekat autobus.
3. den: poslední den navštívíme s průvodcem Špindlerův mlýn. Po prohlídce Špindlerova mlýnu přejedeme do Vrchlabí, kde navštívíme expozici Kámen a život v bývalém augustiniánském klášteře. Při zpáteční cestě si ještě uděláme zastávku v Novém Městě nad Metují s nádherným renesančním náměstím a Jurkovičovou renesanční zahradou. Předpokládaný odjezd z Nového Města nad Metují je cca v 17:30 hodin.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu, průvodce v autobuse, 2x ubytování se snídaní v penzionu Martin v Jánských lázních (ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím s LCD TV, wifi v penzionu, snídaně formou bohatého bufetu, možný vstup do relax bazénu s protiproudem a solné jeskyně zdarma po dohodě na recepci v časech 17-21 hod. (vstup jednotlivě po pokojích na půl hodiny denně - max 4 osoby).

Cena nezahrnuje:

příplatek za nástupní místo a jednolůžkový pokoj, vstupy: sklárna Harrachov: dospělý 120 Kč, děti 7 - 17 let 20 Kč, Lanovka z Jánských lázní na Černou horu: dospělý 140 Kč, děti 5 - 16 let, senioři nad 63 let 110 Kč, výstava Kámen a život: dospělý 120 Kč, děti 6 - 15 let, studenti a senioři nad 65 let 60 Kč.