Krkonoše

Harrachov - Janské Lázně / Černá hora - Pec pod Sněžkou- Sněžka / Horní Mísečky - pramen Labe - Špindlerův Mlýn

Krkonoše

Nejvyšší české pohoří s rozmanitou přírodou. Strmé svahy, rozlehlé horské louky obklopené skalnatými vrcholky a v údolích roubené chalupy, to jsou Krkonoše. Unikátní území bylo roku 1963 vyhlášeno národním parkem a později zapsáno jako biosférická rezervace na seznam UNESCO.  Vydejte se za divokou přírodou, protkanou stříbrnými nitkami řek. Poznejte pohostinnost místních a speciality zdejší kuchyně. Lehká nenáročná turistika.

Program zájezdu:

1. den: v ranních hodinách odjezd z Brna do západních Krkonoš, první zastávka v Harrachově, prohlídka města, návštěva místní sklárny, možnost občerstvení v nedalekém pivovaru. Pěší procházka k Mumlavským vodopádům (tam a zpět cca 3 km), přejezd do Jánských Lázních. Prohlídka centra s historickými budovami a kolonádou. Ubytování.

2. den: po snídani se vydáme na celodenní výlet po hřebeni Krkonoš. Z Jánských Lázní vyjedeme kabinovou lanovkou  - Černohorský expres - na Černou horu, odsud budeme pokračovat hřebenovkou, která patří k nejkrásnějším trasám Krkonoš. Výhledy na majestátnou Sněžku, jejíž velikost zvýrazňuje strmý Obří důl, jsou nezapomenutelné. K občerstvení a odpočinku po trase budeme moci využít třeba Pražskou boudu, chatu Výrovku nebo nejstarší chatu této oblasti Luční boudu. Pokračujeme až na nejvyšší vrchol Krkonoš a ČR, Sněžku. Zde si můžeme nechat orazítkovat dopis v nejvýše položené poštovní stanici v Čechách tzv. Poštovně nebo se zde můžeme občerstvit po středně náročném výstupu. Odsud je možno sjet lanovkou do Pece pod Sněžkou, kdo bude chtít, může zvolit trasu zpět přes Růžohorky. ( možnost zvolit krátkou trasu cca 7,5 km k Lyžařské boudě a lanovou do Pece, nebo delší trasa až na vrchol cca 18 km,  po cestě několik zastávek k odpočinku a občerstvení ). K večeru odjezd autobusu z Pece pod Sněžkou  - možnost zastávky na večeři v klasické krkonošské hospůdce v Horním Maršově, přejezd do Jánských lázní zpět na ubytování.

3. den: po snídani a předání pokojů využijeme dopoledne k procházce k prameni Labe. Z Horních Míseček přejedeme místní dopravou k Vrbatově boudě. Po hřebenové cestě pokračujeme k Vrbatově návrší a dále k prameni řeky v  na Labské louce 1387 m n. m.. , návrat na Horní Mísečky ( celkem cca 5,5 km). Nemůžeme vynechat návštěvu Špindlerova Mlýna,  vyhlášeného  horského střediska a prvního města, kterým Labe protéká (přibližně 8 km od pramene).  Procházka městem, pozdní oběd a odjezd zpět na Moravu. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu, 2x ubytování v penzionu v Janských Lázních ve dvou, tří nebo čtyřlůžkových pokojích,  2x snídaně, služby průvodce.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh, příplatek za nástupní místo (při min.počtu 6 osob), vstupy, jízdné místní dopravou (lanovka, bus). Vstupy: sklárna Harrachov 150Kč/os, lanovky 350 Kč, doprava místním busem 120 Kč/os.

 

* zájezd bude realizován při naplnění minimálního počtu 35 osob.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
2 noci
od 04. 09. 2020 pátek
do 06. 09. 2020 neděle
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Mikulov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Snídaně
3 390 Kč
za osobu