Orlík a Zvíkov s plavbou po přehradě

Zámek Orlík
Zámek Orlík
Hrad Zvíkov

Jihočeský zámek Orlík

leží na skalnatém ostrově a je oklopen Orlickou přehradu. V blízkosti zámku se nachází rozlehlý park v anglickém stylu se Schwarzenbergskou hrobkou. Při okouzlující plavbě po Orlické přehradě se nabízí nádherné výhledy na zámek Orlík a hrad Zvíkov. Majestátní hrad Zvíkov je často nazýván králem českých hradů.

Město Tábor

je oblíbeným cílem pro milovníky historie. V Táboře můžete vidět např. městské hradby z 15. století, krásně zdobené štíty měšťanských domů, gotickou radnici. Za návštěvu stojí rovněž středověké podzemí.

Program:

po příjezdu na Orlík (cca v 9:00) si jako první prohlédneme zámek Orlík. Po prohlídce zámku Orlík přeplujeme výletní lodí přes Orlickou přehradu k hradu Zvíkov. Plavba trvá cca 45 minut. Z hradeb hradu Zvíkova si můžeme vychutnat krásné vyhlídky na řeky Vltavu i Otavu a jejich soutok (prohlídka hradu a zámku je dobrovolná). Poslední zastávkou našeho výletu je město Tábor, kde budeme mít dostatek času na procházku s průvodcem i bez něj. Předpokládaný odjezd z Tábora je cca v 18:00 hodin.