Turistika na Šumavě

Národní park Šumava je území o rozloze 680 km2 s jedinečným přírodním prostředím, místy téměř nedotčených člověkem. Je také na seznamu přírodních památek UNESCO a platí zde zvláštní režim ochrany životního prostředí. Šumavský park je ideálním místem pro pěší turistiku. Hluboké lesy, voňavé louky, rašeliniště, potůčky, bystřiny a ledovcová jezera, to vše nabízí trasy na Šumavě. Náš turistický zájezd nás zavede do Modravy, místa, kde se natáčel známý detektivní seriál. V prodlouženém letním víkendu nás čekají nenáročné turistické trasy v nádherné přírodě i středověké hrady. Pro všechny, kteří hledají aktivní odpočinek daleko od města.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Ostravy kolem 3 - 4 hod. ranní a končí v Brně kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

1.den cestou navštívíme hrad Rábí, který se tyčí nad řekou Otavou. Po prohlídce přejedeme do horského střediska Zadov, odkud se projdeme po naučné stezce Churáňov (Klostermanova skála, údolí říčky Losenice, Churáňov, Zadov), která prochází lesnatými a lučinatými svahy Churáňovského vrchu. Stezka končí opět v Zadově. Poté přejezd na ubytování do Modravy

2.den se po snídani vydáme z Modravy proti proudu Roklandského potoka na Tříjezerní slať (typické šumavské vrchovištní rašeliniště). Odsud budeme pokračovat k Vchynicko-tetovskému plavebnímu kanálu a proti proudu do Antýglu. Odsud silničkou s mírným stoupáním na Filipovu huť s následným sestupem na Modravu.

3.den se po snídani, s krátkými přejezdy autobusem v kombinaci s lehkou turistikou přes Prášily a Dobrou Vodu, dostaneme až do Velhartic, sídla Buška z Velhartic. Odtud se po prohlídce zastavíme ještě v Sušici, městě, které je nazýváno Bránou Šumavy. Zde můžete navštívit Muzeum Šumavy. Odsud opět přejezd do Modravy.

 4.den bude opět turistický v kombinaci s autobusovými přejezdy. Projdeme se naučnou stezkou Povydří přes Antýgl k Čeňkově pile. Dalším místem, bude město Kašperské Hory, kam přejedem autobusem a navštívíme hrad Kašperk. Odsud sestoupáme přes zříceninu Pustý Hrádek do Žlíbku, kde nás bude čekat autobus a návrat k domovům.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, nástupní místo Hodonín, Břeclav, Brno, 3x ubytování v penzionu, 3x snídani, služby průvodce, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za příplatek - Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice, Hulín 150 Kč, Přerov, Prostějov 200 Kč, Olomouc 300 Kč, Frýdek-Místek a Ostrava 400 Kč, vstupy.