Západočeské lázně_nové

ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 

30.10. – 1.11.2020

 

Program zájezdu:

V rámci tohoto zájezdu se podíváme do nejzápadnější části naší republiky, oblasti tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. V České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako právě v nejzápadnějším cípu země. Tři nejznámější lázeňská města, Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy Lázně byly dokonce díky své jedinečnosti nominována pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. V průběhu zájezdu navštívíme město Cheb, které se jako jedno z mála může pochlubit tak vzácnými památkami a zachovalým historickým jádrem, Národní přírodní rezervaci SOOS.

1.den

Odjezd z Hodonína v ranních hodinách, zastávka na oběd v restauraci Pod skalou v Plané. Po obědě odjezd do Mariánských Lázní. Ubytování, prohlídka města po kolonádě s průvodcem. Mariánské lázně patří mezi nejrozsáhlejší lázeňská města v Evropě. Půvabné město plné parků, s klasicistními a empírovými domy, gloriety, pavilony a kolonádami. Večerní návštěva zpívající fontány. Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

2.den

Po snídani odjezd do města Bečov nad Teplou, kde následuje prohlídka Bečovského zámku a historického centra města. Po prohlídce města, odjezd autobusu do Františkových Lázní. Návštěva přírodní rezervace Soos. Zde jsou k vidění rozsáhlá rašeliniště a slatiniště, kde v tzv. mofetách – nazývaných také bahenními sopkami – vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, jež bylo kdysi plné slané (minerální) vody. V Soosu po něm zůstala skutečná evropská rarita – tzv. křemelinový štít. Prohlídka města s osobním volnem na oběd. Po obědě odjezd do Chebu, kde následuje prohlídka města s průvodcem, odjezd zpět do Mariánských Lázní.

3.den

Po snídani odjezd do Karlových Varů nejznámějších lázní v Evropě, které byly založeny ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Po obědě je plánovaná návštěva návštěvnického centra BECHEROVKA, kde se vyrábí tradiční bylinný likér. Jsou zde k vidění historické láhve Becherovky, všudy přítomná vůně koření a bylinek, ze kterých se Becherovka vyrábí, ochutnávka karlovarské vody, která se k výrobě používá.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi a Brna, 2x ubytování v hotelu nebo penzionu ve dvou, tří nebo čtyřlůžkových pokojích,  2x snídaně, služby průvodce.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice, Hulín 150 Kč, Přerov 200 Kč, Olomouc 300 Kč, Frýdek - Místek a Ostrava 400 Kč(při min.počtu 6 osob), vstupy.

* zájezd bude realizován při naplnění minimálního počtu 35 osob.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
2 noci
od 30. 10. 2020 pátek
do 01. 11. 2020 neděle
Autobus
Brno, Břeclav, Hodonín, Kyjov, Olomouc, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
3 190 Kč
za osobu