Doporučujeme sledovat informace přímo na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí

Turecko

Na základě oznámení Velvyslanectví Turecké republiky veškerá COVID-19 omezení pro vstup do Turecka byla zrušena s platností od 1.6.2022. Povinnost nošení roušek na veřejnosti ve vnitřku nemocnic/veřejné dopravy a zachovávání rozestupů.

Řecko

Οd 1. 5. 2022 je zrušena povinnost prokazovat bezinfekčnost jak při vstupu do Řecka, tak při pobytu na jeho území. Není tedy třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. Na celém území Řecka nadále zůstává povinný respirátor třídy FFP2/KN95/N95 v MHD, lodích, lékarnách a zdravotnických zařízení.

Itálie

Od  1.6.2022 ke vstupu do Itálie se nebude vyžadovat EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19.

Od 1.5. do 31.5.2022 byla zrušena povinnost vyplnit do Itálie PLF formulář. V MHD, muzeích a kinech je povinnost nosit respirátor FFP2. I přes uvolnění v EU, v letadlech do Itálie zůstávají respirátory povinné do 15.června 2022. 

Od 16.6. nejsou tedy povinné respirátory.

Chorvatsko

Od 1.5.2022  je všem cizincům umnožněn vstup do Chorvatska bez jakéhokoliv prokazování bezinfekčnosti, tzn. stejným způsobem jako před vypuknutím pandemie nemoci COVID - 19. V Chorvatsku platí povinné nošení roušek nebo respirátorů ve všech zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče (např. domovy důchodců apod.)

Bulharsko

Od 1.5.2022 Žádná osoba přijíždějící do Bulharska nemusí předkládat  jakýkoliv certifikát o bezinfekčnosti. Není povinnost nosit respirátory/roušky ve vnitřních prostorech.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo
78 957 klientů

Přečtěte si komentáře na Facebooku

83% zákazníků
se rok co rok vrací

Založili jsme proto klub KM TRAVEL
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.