12.10.2020
U Makarské riviéry se v sobotu objevil žralok, jak se k tomu staví KM TRAVEL?

Téměř celý rok sníme o dovolené u moře, na níž si odpočineme a načerpáme energii na další životní běh.

 S blížícími se letními prázdninami také přichází více zpráv,  týkajících se naší bezpečnosti. A tak je to dobře. Můžeme si opatřit více informací o tom, jak jednat v určitých situacích, jak jim předcházet a díky tomu si nemusíme svou vytouženou a zaslouženou dovolenou odpírat.

Momentálně byl ohlášen českými médii výskyt žraloka mako, který byl spatřen rybáři lovícími v Jadranském moři. Zatím platí předpoklad, že tato dravá ryba se v krátkém čase odebere zpět daleko do hlubších vod, kde se běžně pohybuje. Je nutno brát v potaz, že žralok do moře prostě patří, jako spousta jiných živočichů a ryb. My jako běžní turisté, pohupujíc se poblíž břehu, s ním pravděpodobně vůbec nepřijdeme do kontaktu.     

Rozhodně se nedejte odradit od dovolené strávené na mořské pláži a věřte, že vy žraloka zase až tolik nezajímáte. Málokterý z nich totiž cíleně útočí na člověka, a když jde spíše o trapný omyl. 

Pro váš klid se držte osvědčených zásad a vaše dovolená bude probíhat zcela nerušeně. Pokud nepatříte k vyznavačům adrenalinových sportů, vyhněte se koupání na otevřeném moři a v blízkosti návnad na ryby. Budete-li plavat v pobřežních vodách a ve skupině, můžete být celkem bez obav. Člověk nepatří do žraločího jídelníčku, takže ani on neskáče samou radostí, že nás vidí. Je dobré tuto „rybičku“ neprovokovat, a pokud na sebe přece jen někde natrefíte, zachovejte klid a ne příliš prudkými pohyby se vraťte zpět k břehu. Pravděpodobnost toho, že toto pravidlo budete muset využít v praxi je však minimální. 

Při pobřeží Jadranského moře se tento dravec obvykle nevyskytuje, takže třeba i „pan Žralok“ se na chvíli vzdálil od každodenní šedi a chce si v klidu jen tak srovnat myšlenky :-). No tak mu to přejme a užívejme si mořskou koupel s opatrností, ale stejnou chutí jako kdykoliv jindy!

Pohodovou dovolenou přeje celý kolektiv KM TRAVEL

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.