Adventní Záhřeb

Chorvatské hlavní město Záhřeb patří mezi nejstarší středoevropská města.

Vánoční trhy v Záhřebu byly tři roky po sobě vyhlášeny jako nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Přesto, že se už toto město o další ocenění ucházet nemůže, neubírá to na jeho jedinečnosti, kráse a atmosféře. Střed města se promění v jeden velký trh, kde můžete ochutnat minimálně deset druhů klobásů, hamburgery, hotdogy, sendviče, pljeskavici, ale i krajových specialit. Mnoho stánků nabízí istrijské speciality včetně sušené šunky nebo za padesát kun seženete i „gulaš od chobotnice“.

Můžete se sami rozhodnout, jestli zůstanete na jednom místě a budete si vychutnávat atmosféru, nebo popojdete někam jinam za výborným punčem s ginem, rozmarýnovým pivem, popřípadě se zúčastníte v nedalekém kostele vánočního koncertu.

Na hlavním náměstí se každý večer střídají především folklórní soubory. V pavilonu z 19. století na Zrinského náměstí (Zrinjevac) je na každý den rozepsaný jiný koncert.

Program:

Odjezd autobusu v brzký ranních hodinách.  Ráno příjezd do Záhřebu, prohlídka města s průvodcem. Uvidíme například náměstí Sv. Marka (Markov Trg) s kostelem Sv. Marka ze 13. století. Nedaleko náměstí Sv. Marka se nachází jediná dochovaná kamenná brána ze čtyř původních městských bran ze 13. století.

Slavné Muzeum rozchodů patří k tomu nejzajímavějšímu ve městě. Dále navštívíme  muzeum iluzí v centru města, kde uvidíme např. vodu téct do kopce. Místnosti a chodby muzea jsou doplněny zrcadly.

Procházka po Starém městě nás zavede na dva vrcholy, které městu dominují. První je Kapitol s krásnou bílou katedrálou, který byl církevním městem a sídlem arcibiskupství.

Během večera uvidíme krásně nasvícený Záhřeb a vychutnáme si jeho vánoční atmosféru.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 05. 12. 2020 sobota
do 05. 12. 2020 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
1 190 Kč
za osobu