Do Chorvatska s jídlem nebo bez?

17.07.2017, Nina Svobodová

Co je lepší, co je výhodnější?

Plánování dovolené bereme jako příjemné a taky jako malé přiblížení se k těm skvělým chvilkám oddechu a pohody. Ti, z vás, kteří jste se letos rozhodli trávit dovolenou v oblíbeném Chorvatsku, určitě řešíte otázku: „Je lepší jet do Chorvatskapolopenzí anebo si jídlo zajišťovat sami?“

Podniknout cestu a pak i samotný pobyt v Chorvatsku bez předem zajištěného jídla určitě nemusí znamenat stres v obchoďácích a XXL nákupy týden před odjezdem nebo ani jeden kufr navíc plný smažených řízků nebo domácího guláše a zásob českého piva. Ten, kdo okusil krásy Chorvatska a jídlo si zařizoval na místě sám, nám určitě potvrdí, že v Chorvatsku se dobře najíte i bez objednané stravy od cestovní kanceláře. Hned od rána otevírají místní prodejci své stánky a obchůdky kde nabízejí čerstvé sezónní produkty. Téměř na každém rohu narazíte na pekárny, kavárny a obchody se smíšeným zbožím. Z pláže to máte vždy kousek do nějaké restaurace či kiosku a chuťové buňky tady uspokojí opravdu každý - čerstvé plody moře, pizzy všech velikostí a chutí, míchané saláty, pořádný flák masa přímo z grilu a výborné chorvatské pivo Karlovačko. Velkou výhodou však je, že ceny v obchodech jsou téměř srovnatelné jako u nás. Jste-li pár nebo parta přátel určitě se vám Chorvatsko a místní strava bude líbit a i chutnat.

Ti z vás, kteří se rozhodli na dovolené vyhnout kuchyni velkým obloukem a využili možnost polopenze, mají jednu výhodu. Odpadá vám každodenní losování z klobouku, kdo půjde ráno nakoupit, kdo uvaří kávu a kdo po jídle umývá nádobí. Řekněme si to upřímně, komu z nás by se nelíbilo být na dovolené obsluhován a cítit se královsky? Určitě se nemusíte bát, že u snídaně a večeře najdete pouze plody moře a jiná exotická jídla, jako se to stalo námi oblíbené rodince Škopkových. KM TRAVEL má upravené jídelníčky podle našich českých mlsných jazýčků anebo dokonce v místě pobytu i českého kuchaře. Polopenzi na dovolené v Chorvatsku bychom především doporučili rodinám s dětmi. Zasloužený odpočinek si totiž dopřeje i celoročně vytížená maminka.

Ať už se rozhodnete pro pobyt se stravou či bez, přejeme Vám krásnou dovolenou přesně podle Vašich představ s nezapomenutelnými chvilkami roku 2019. 

KM TRAVEL_do chorvatska s jídlem nebo bez?
KM TRAVEL_cesta do Chorvatska