12.10.2020
Poradíme vám, zda je lepší dovolená s polopenzí nebo s vlastním stravováním.

Plánování letní dovolené bereme jako příjemné a taky jako malé přiblížení se k těm skvělým chvilkám oddechu a pohody. Ti, z vás, kteří jste se letos rozhodli trávit dovolenou v oblíbeném Chorvatsku, určitě řešíte otázku: „Je lepší jet do Chorvatska s polopenzí anebo si jídlo zajišťovat sami?“

Dovolená u moře bez jídla

Podniknout cestu a pak i samotný pobyt v Chorvatsku bez předem zajištěného jídla určitě nemusí znamenat stres v obchoďácích a XXL nákupy týden před odjezdem, nebo ani kufr navíc plný smažených řízků nebo domácího guláše a zásob českého piva.

V Chorvatsku se dobře najíte i bez objednané stravy od cestovní kanceláře.

Ten, kdo pravidelně jezdí do Chorvatska a jídlo si zařizoval na místě sám, nám určitě potvrdí, že v Chorvatsku se dobře najíte i bez objednané stravy od cestovní kanceláře. Hned od rána otevírají místní prodejci své stánky a obchůdky, kde nabízejí čerstvé sezónní produkty, jako například ryby, ovoce a zeleninu. Téměř na každém rohu narazíte na pekárny, kavárny a obchody se smíšeným zbožím. Z pláže to máte vždy kousek do nějaké restaurace či kiosku a chuťové buňky tady uspokojí opravdu každý - čerstvé plody moře, pizzy všech velikostí a chutí, míchané saláty, pořádný flák masa přímo z grilu a výborné chorvatské pivo Karlovačko. Velkou výhodou však je, že ceny v obchodech jsou téměř srovnatelné jako u nás. Jste-li pár nebo parta přátel, určitě se vám Chorvatsko a místní strava bude líbit a i chutnat.

Dovolená v Chorvatsku s polopenzí

Doporučujeme především rodinám s dětmi. Zasloužený odpočinek si totiž dopřeje i celoročně vytížená maminka.

Ti z vás, kteří se rozhodli se na dovolené vyhnout kuchyni velkým obloukem a využili možnost polopenze, mají jednu výhodu. Odpadá vám každodenní losování z klobouku, kdo půjde ráno nakoupit, kdo uvaří kávu a kdo po jídle umývá nádobí. Řekněme si to upřímně, komu z nás by se nelíbilo být na dovolené obsluhován a cítit se královsky? Určitě se nemusíte bát, že u snídaně a večeře najdete pouze plody moře a jiná exotická jídla, jako se to stalo námi oblíbené rodince Škopkových. CK KM TRAVEL má upravené jídelníčky podle našich českých mlsných jazýčků anebo dokonce v místě pobytu i českého kuchaře. Polopenzi na dovolené v Chorvatsku bychom především doporučili rodinám s dětmi. Zasloužený odpočinek si totiž dopřeje i celoročně vytížená maminka.

Ať už se rozhodnete pro pobyt se stravou či bez, přejeme vám krásnou dovolenou, přesně podle Vašich představ, s nezapomenutelnými chvilkami roku 2019. 

Další články z blogu KM TRAVEL:
 

Cestováním k duševní pohodě - proč je pro naše zdraví tak důležité cestování a poznávání? 

10 věcí, které oceníte na své dovolené

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.