01.10.2020 | Poslední aktualizace: 08.08.2017
Jsou dobré v kuchyni, na pleť i výživu celého těla. Které to jsou?

Určitě jste o nich už slyšeli, v čem přesně nám tedy prospívají?

Olivový olej

Je to jedna nejzdravějších surovin vůbec. O využití v kuchyni a v salátech už určitě víte. Používat ho můžete i místo kosmetiky na své dovolené. Jak?
Tělo:
Po celodenním slunění se natřete olivovým olejem. Vyprahlá kůže se krásně „promastí“ zregeneruje a opálení od moře pak vydrží déle.
Vlasy:
Zvlášť ženy, které si na svých dlouhých vlasech zakládají, určitě znají ten pocit, když se vrátí z dovolené a vlasy jsou vyšisované. Sluníčko a slaná nebo chlorovaná voda z bazénu. Nic z toho Vám na kvalitě vlasů nepřidá. Už na své dovolené můžete zničeným vlasům předcházet. Jak? Propláchněte si své vlasy vodou, na ruce si nakapejte olivový olej a ten si naneste nejprve na konečky vlasů (pozor, musí mít pokojovou teplotu). Zabalte do teplého ručníku a nechte působit alespoň 20 minut. Pak si vlasy umyjte běžným šamponem.
Pleť:
Výborný je i na odlíčení make-upu. Jednoduše na vatový tamponek namočte v teplé vodě a pak na něj nakapejte pár kapek olivového oleje. Skvělé je, že s ním odlíčíte i voděodolnou řasenku.

Řecký jogurt

Má správné bakterie, které jsou výživné a zároveňpálí kalorie a zároveň. Ano, je sice tučnější než ten klasický, to ale ještě neznamená, že je špatný. Má  vysoký obsah bílkovin a díky technologii při výrobě jsou z něj odstraněny i přebytečné sacharidy. Místo klasického jogurtu si raději vyberte ten řecký, zvlášť pokud si hlídáte denní příjem kalorií a cukru. Proteiny obsazené v řeckém jogurtu přispívají udržet pleť krásnou i ve vyšším věku. Po porci jednoho jogurtu se budete cítit syti na dostatečně dlouhou dobu a vyvarujete se tak chuti na sladké.

Další články z blogu KM TRAVEL:

 

Jak působí dovolená na naši psychiku?

Jak se dostat za 2 hodiny k moři?

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.