FKK pláže v Řecku

14.03.2018, Nina Svobodová

Milujete svobodu a koupání bez plavek? Podívejte se, kam se vydat na nuda pláže v Řecku.

Především chceme upozornit, že Řecko je velmi konzervativní země. Říká se, že na pevnině si nedovolí plavky sundat ani řekyně. Více tolerantnější jsou pak na ostrovech. Nudismus v Řecku není oficiálně povolen, ale v odlehlejších místech je tolerován.
Tady jsou místa, která jsou vyhlášená mezi příznivci FKK pláží. Jak organizované nuda pláže, tak i malé plážičky se skalnatým zákoutím pro větší stydlíny :-)

Komos, Kréta

Matala byla během šedesátých let známa jako kolébka hippies. Přespávali zde na plážích, v jeskyních. Na sever od Mataly najdete nejlepší nudistickou pláž na ostrově - Komos. Tuto pláž si také oblíbily mořské želvy, které tady během léta kladou své vajíčka.

Glyka Nera (Sweetwater), Kréta

Leží v zátoce, do které proudí pár pramínků sladké vody. Pláž je oblázková a voda je tu trošku chladnější. Pobyt je zde pouze bez plavek. U Loutra jsou i další 3 pláže pro nudisty (Pervolaki, Timios a Marmara).

Marmara, Kréta

Pobřeží je poseto kulatými mramorovými kamínky a nachází se na konci soutěsky Ariadne George. Je hůře dostupné, ale je to ráj na zemi. Rozhodně stojí za návštěvu.

Kondogialos, Korfu

Pláž Kontogialos je jedna z nejkrásnějších pláží na Korfu. Pláž se zlatým pískem, obklopená olivovníky a stromy. Ačkoli je organizovaná (s plážovými lehátky), taverny a vodní sporty respektují krásu přírody. Dříve byla velmi oblíbená u hippies. Leží cca 13 km od Kerkyry na jihozápadu.

Mirtiotissa, Korfu

Údajně nejhezčí oficiální nuda pláž. Najdete ji na severozápadě ostrova nedaleko letoviska Glyfada. Bílý písek, velmi pozvolný vstup do moře a kolmé skály jsou opravdovým skvostem. Lehátka se slunečníky jsou k pronájmu a najdete tu i bar s menším občerstvením.

Faliraki, Rhodos

Oficiální nuda pláž je na okraji letoviska Faliraki, kousíček od našich apartmánů Meropi. Pláž je písečná, čistá a má k dispozici lehátka se slunečníky. V hospůdce podávají výborné pivo do vychlazených sklenic.

Lefkada

Oficiální nuda pláž na tomto ostrově není, ale pokud vám nevadí lehnout si na osušku, najdete tu několik odlehlých plážiček, kde se můžete koupat i bez plavek. Nudisté pak nejvíce vyhledávají nekonečně dlouhou pláž Egremni. Prostřední část je totiž opuštěná a tak nikdo nikoho nepobuřuje. Na pláži Milos se pak můžete nazí koupat na obou koncích. Nejoblíbenější je pláž pod vesnicí Kalamitsi. Ta je dlouhá a hodně členitá. Každý si tu najde své soukromí.

Gerakas, Zakyntos

Krásná pláž se zlatavým pískem (známá jako želví pláž), která má část i pro nudisty. Leží asi 30 minut jízdy od hlavního města směrem na jih. Na pláži je parkování, plážový bar a obchůdek. Musíte projít okolo textilní části pláže (směrem vpravo od svahu). Jídlo a pití si vezměte raději sebou, do baru je to cca 20 minut chůze. Voda je tu nádherně čistá a vhodné je i šnorchlování.

FKK plaz Gerakas Zakynthos
FKK plaz Egremni Lefkada
FKK plaz Milos Lefkada