25.08.2020

Především chceme upozornit, že Řecko je velmi konzervativní země. Říká se, že na pevnině si nedovolí plavky sundat ani řekyně. Více tolerantnější jsou pak na ostrovech. Nudismus v Řecku není oficiálně povolen, ale v odlehlejších místech je tolerován.
Tady jsou místa, která jsou vyhlášená mezi příznivci FKK pláží. Jak organizované nuda pláže, tak i malé plážičky se skalnatým zákoutím pro větší stydlíny :-)

Tigaki, Kos

Pláž u letoviska Tigaki je neoblíbenější nudistická pláž na ostrově Kos už od počátku 90. let. Najdete ji snadno, když se vydáte směrem k solným jezerům, je to totiž přesně ta pláž mezi Tigaki a Marmari. Během nejvyšší sezóny se zde nachází až stovky nudistů, ale protože je tak velká, nikdy se nezalidní. Písečná pláž s písečnými dunami, které nabízí více soukromí. Vstup do moře je zcela písečný s velmi pozvolným vstupem do moře. Na této pláži není žádný bufet s občerstvením. Kavárny najdete vzdálené cca 5 -10 minut chůze. Je zde pár placených lehátek, které však bývají velmi brzy obsazena. Výhled je z jedné strany na sousední ostrovy Pserimos a Kalymnos a z druhé strany na pohoří Kos. Pozor, okolo moře a v části u silnice se pohybují nesmělí „textiláci“. V hlavní sezóně konec pláže je vyhrazen letním kempům pro děti a řeckým rodinám.

 

Polemi Beach, Kos

Pláž Polemi Beach oficiálně neexistuje, ale je nejlepší FKK pláž na ostrově Kos. U hlavní silnice, směrem ke Kefalosu spatříte ceduli "Magic Beach" s dodatkovou cedulí "Exotic Beach". Když přijdete k taverně na Magic Beach, půjdete doleva. Na stojanu z bílého dřeva spatříte ceduli "Polemi Beach is Exotic". Úplně na konci, v poslední části lehátek, je část pro nudisty. Je zde naprostý klid, k pronájmu lehátka a slunečník za cca 8 EUR/den. Pláž je s jemným pískem a vyhřátým mořem s velmi klidnou hladinou. Pozor, vstup do moře je přes kluzké kameny. Tato pláž pro nudisty je dlouhá přes 1 km a navazuje na ty "textilní". Snadno se dostanete do letovisek Magic, Sunny i Paradise, kde se nachází stánky s jídlem a pitím. Zde je ale v polovině cesty značka „No nudist. No FKK“ což značí, že už se nacházíte na klasické veřejné pláži.

Komos, Kréta

Matala byla během šedesátých let známa jako kolébka hippies. Přespávali zde na plážích, v jeskyních. Na sever od Mataly najdete nejlepší nudistickou pláž na ostrově - Komos. Tuto pláž si také oblíbily mořské želvy, které tady během léta kladou své vajíčka.

Glyka Nera (Sweetwater), Kréta

Leží v zátoce, do které proudí pár pramínků sladké vody. Pláž je oblázková a voda je tu trošku chladnější. Pobyt je zde pouze bez plavek. U Loutra jsou i další 3 pláže pro nudisty (Pervolaki, Timios a Marmara).

Marmara, Kréta

Pobřeží je poseto kulatými mramorovými kamínky a nachází se na konci soutěsky Ariadne George. Je hůře dostupné, ale je to ráj na zemi. Rozhodně stojí za návštěvu.

Kondogialos, Korfu

Pláž Kontogialos je jedna z nejkrásnějších pláží na Korfu. Pláž se zlatým pískem, obklopená olivovníky a stromy. Ačkoli je organizovaná (s plážovými lehátky), taverny a vodní sporty respektují krásu přírody. Dříve byla velmi oblíbená u hippies. Leží cca 13 km od Kerkyry na jihozápadu.

Mirtiotissa, Korfu

Údajně nejhezčí oficiální nuda pláž. Najdete ji na severozápadě ostrova nedaleko letoviska Glyfada. Bílý písek, velmi pozvolný vstup do moře a kolmé skály jsou opravdovým skvostem. Lehátka se slunečníky jsou k pronájmu a najdete tu i bar s menším občerstvením.

Faliraki, Rhodos

Oficiální nuda pláž je na okraji letoviska Faliraki, kousíček od našich apartmánů Meropi. Pláž je písečná, čistá a má k dispozici lehátka se slunečníky. V hospůdce podávají výborné pivo do vychlazených sklenic.

 

Gerakas, Zakyntos

Krásná pláž se zlatavým pískem (známá jako želví pláž), která má část i pro nudisty. Leží asi 30 minut jízdy od hlavního města směrem na jih. Na pláži je parkování, plážový bar a obchůdek. Musíte projít okolo textilní části pláže (směrem vpravo od svahu). Jídlo a pití si vezměte raději sebou, do baru je to cca 20 minut chůze. Voda je tu nádherně čistá a vhodné je i šnorchlování.

 

Další články z blogu KM TRAVEL:

 

Jak správně používat opalovací krém?

Návod na přípravu řeckého frappé

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.