FKK pláže v Řecku

14.03.2018, Nina Svobodová

Milujete svobodu a koupání bez plavek? Podívejte se, kam se vydat na nuda pláže v Řecku.

Především chceme upozornit, že Řecko je velmi konzervativní země. Říká se, že na pevnině si nedovolí plavky sundat ani řekyně. Více tolerantnější jsou pak na ostrovech. Nudismus v Řecku není oficiálně povolen, ale v odlehlejších místech je tolerován.
Tady jsou místa, která jsou vyhlášená mezi příznivci FKK pláží. Jak organizované nuda pláže, tak i malé plážičky se skalnatým zákoutím pro větší stydlíny :-)

Komos, Kréta

Matala byla během šedesátých let známa jako kolébka hippies. Přespávali zde na plážích, v jeskyních. Na sever od Mataly najdete nejlepší nudistickou pláž na ostrově - Komos. Tuto pláž si také oblíbily mořské želvy, které tady během léta kladou své vajíčka.

Glyka Nera (Sweetwater), Kréta

Leží v zátoce, do které proudí pár pramínků sladké vody. Pláž je oblázková a voda je tu trošku chladnější. Pobyt je zde pouze bez plavek. U Loutra jsou i další 3 pláže pro nudisty (Pervolaki, Timios a Marmara).

Marmara, Kréta

Pobřeží je poseto kulatými mramorovými kamínky a nachází se na konci soutěsky Ariadne George. Je hůře dostupné, ale je to ráj na zemi. Rozhodně stojí za návštěvu.

Kondogialos, Korfu

Pláž Kontogialos je jedna z nejkrásnějších pláží na Korfu. Pláž se zlatým pískem, obklopená olivovníky a stromy. Ačkoli je organizovaná (s plážovými lehátky), taverny a vodní sporty respektují krásu přírody. Dříve byla velmi oblíbená u hippies. Leží cca 13 km od Kerkyry na jihozápadu.

Mirtiotissa, Korfu

Údajně nejhezčí oficiální nuda pláž. Najdete ji na severozápadě ostrova nedaleko letoviska Glyfada. Bílý písek, velmi pozvolný vstup do moře a kolmé skály jsou opravdovým skvostem. Lehátka se slunečníky jsou k pronájmu a najdete tu i bar s menším občerstvením.

Faliraki, Rhodos

Oficiální nuda pláž je na okraji letoviska Faliraki, kousíček od našich apartmánů Meropi. Pláž je písečná, čistá a má k dispozici lehátka se slunečníky. V hospůdce podávají výborné pivo do vychlazených sklenic.

Gerakas, Zakyntos

Krásná pláž se zlatavým pískem (známá jako želví pláž), která má část i pro nudisty. Leží asi 30 minut jízdy od hlavního města směrem na jih. Na pláži je parkování, plážový bar a obchůdek. Musíte projít okolo textilní části pláže (směrem vpravo od svahu). Jídlo a pití si vezměte raději sebou, do baru je to cca 20 minut chůze. Voda je tu nádherně čistá a vhodné je i šnorchlování.

cestovní kancelář KM TRAVEL, FKK pláž Gerakas Zakynthos
cestovní kancelář KM TRAVEL, FKK pláž Egremni Lefkada
cestovní kancelář KM TRAVEL, FKK pláž Milos Lefkada