Informace pro cestu do Chorvatska

REGISTRACE POBYTU V CHORVATSKU

V této době při vjezdu do Chorvatska je kontrolována registrace turistů na pobyt z epidemiologických důvodů, registraci prosím proveďte ideálně minimálně 24 hodin před odjezdem z České republiky. Všichni klienti, kteří jedou do Chorvatska autobusem musí mít svou registraci (svůj formulář). I když cestuje společně čtyřčlenná rodina jedním autobusem, tak musí mít každý člen rodiny svou registraci (svůj formulář – své vlastní číslo registračního formuláře).

Každému klientovi je přiděleno registrační číslo formuláře, formulář si prosím vytiskněte nebo stáhněte do mobilního telefonu pro případ předložení na hranicích.

Registrace on-line je na webu: entercroatia.mup.hr
- při této registraci je nutné uvést i číslo cestovního dokladu, který budete používat při cestě a pobytu v zahraničí.
- registrovat spolu se mohou cestující bydlící v jedné domácnosti, jinak je vyžadována individuální registrace po jednotlivých osobách.
- po zaregistrování vám přijde na uvedenou e-mailovou adresu potvrzení o registraci, které není nutné tisknout, ale stačí uschovat v telefonu a na vyžádání předložit.
- toto potvrzení o registraci může chtít od vás předložit i během cesty po Chorvatsku, nebo během pobytu zástupce místní veřejné správy, lékař nebo policie - proto je dobře uschovejte.
- v případě, že registraci nemůžete provést sami, prosím nejpozději 2 dny před odjezdem navštivte naši pobočku a náš pracovník vám s registrací pomůže. Pokud registraci neprovedete, je možné ji provést při vstupu do Chorvatska, ale zbytečně se tím prodlouží průjezd hranicemi, protože registraci provedou na hranicích pracovníci pasové kontroly.

Prosím, abyste před odjezdem sledovali informace na stránkách Ministerstva zahraničí a doporučujeme dobrovolnou registraci v systému DROZD on-line registrace: https://drozd.mzv.cz/

 

DŮLEŽITÉ:

Pracovní skupina složená se zástupců ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví rozhodla 27. srpna 2020, že minimálně do 7. září 2020 nebudou muset čeští turisté při návratu z Chorvatska předkládat negativní test na nemoc COVID-19.

Apelujeme na všechny klienty, aby byli při cestách zodpovědní, vyhýbali se davům a skutečně dbali na hygienu.

 

S ohledem na vysoký nárůst případů v Chorvatsku MZV důrazně doporučuje maximální obezřetnost zejména ve Splitsko-dalmatské oblasti a v Záhřebu, a to i při průjezdu městem. Doporučení vychází rovněž z aktuálně oznámeného opatření Chorvatska, ve kterém se vedle obecné povinnosti nošení roušek ve veřejné dopravě a vnitřních prostorech zavádí právě ve Splitsko-dalmatské oblasti povinnost roušek i pro hosty restaurací mimo konzumaci jídla. O dalším postupu ve vztahu k Chorvatsku se bude rozhodovat v následujících týdnech na základě aktuálních počtů nakažených.

Vezměte si sebou:

- osobní teploměr na měření tělesné teploty (denní kontrolní měření)
- léky a doplňky stravy, které běžně používáte při zvýšené teplotě a viróze
- roušky
- osobní dezinfekci

Co je dobré si ještě přibalit najdete na blogu KM TRAVEL 10 věcí, které oceníte na své dovolené

Opatření zavedená za účelem ochrany zdraví všech návštěvníků Chorvatska a jeho občanů

- ke vstupu na území Chorvatské republiky není nutný předchozí test na COVID-19.
- po vstupu na území Chorvatské republiky nejste povinni pobývat v karanténě.

Výjimky: Výskyt příznaků nemoci během pobytu v Chorvatské republice. Pokud se u vás po přechodu státní hranice a po vstupu na území Chorvatské republiky objeví příznaky nemoci, zůstaňte ve svém ubytování a telefonicky kontaktujte svého hostitele, tj. organizátora své návštěvy, jenž bude následně informovat příslušného lékaře primární zdravotní péče (např. lékaře turistické ošetřovny). Mimo pracovní dobu příslušného lékaře primární zdravotní péče zavolá hostitel k dané cizí osobě s výraznějšími příznaky nemoci pohotovostní lékařskou službu. Vstup o Chorvatské republiky pro osoby s příznaky nemoci. Pokud bude některá osoba při vstupu na území Chorvatské republiky vykazovat příznaky nemoci, hraniční policie o tom vyrozumí hraničního hygienického inspektora a/nebo sanitárního inspektora, který určí další postup včetně možnosti postoupení případu příslušnému zdravotnickému zařízení za účelem testování a následné léčby.

- veškerá stravovací zařízení i další podniky a obchody jsou všem návštěvníkům plně k dispozici.
- pro všechny typy nabídek jsou předepsána ochranná epidemiologická opatření, které mají zajistit ochranu návštěvníků i personálu včetně pravidelné dezinfekce prostor.
- při pohybu mimo ubytovací zařízení je doporučeno používat roušku nebo jinou pokrývku nosu a úst, dodržovat fyzický odstup od ostatních osob (alespoň 1,5 m) a pravidelně provádět hygienu rukou.

Doporučení a pokyny Chorvatska pro veřejné zdraví:

- mýt si ruce co nejčastěji teplou vodou a mýdlem a/nebo používat dezinfekční prostředky na ruce, jež by měly být dobře vtírány do dlaní. Nedotýkat se obličeje, úst, nosu ani očí.
- platit je doporučeno bezhotovostně prostřednictvím platebních karet nebo on-line služeb.
- doporučuje se používat vlastní dopravní prostředky nebo vozidla z půjčovny, a pokud použijete jinou formu dopravy, dbejte na dodržování opatření bránících šíření nemoci (fyzický odstup, pravidelná hygiena, ochranné roušky a rukavice atd.)
- doporučuje se vyhýbat se větším skupinám lidí, s nimiž nesdílíte ubytování.
- v případě výskytu příznaků akutní respirační infekce (kašel, bolest v krku, zvýšená teplota, dušnost / dýchací potíže, ztráta čichu a chuti) je nutné zůstat doma / v ubytování a kontaktovat hostitele / příslušného lékaře (např. lékaře turistické ošetřovny).
- v případě náhlého výskytu závažných život ohrožujících příznaků je nutné telefonicky kontaktovat pohotovostní lékařskou službu na čísle112. Doporučujeme, abyste se v případě potřeby či výskytu příznaků nemoci obrátili na svého hostitele, který pro vás zkontaktuje lékaře. Další informace a podrobnosti si lze vyžádat na telefonních číslech 112 a 113. Čísla na pohotovostní lékařskou službu jsou194 (Záhřeb) a 112 (mimo Záhřeb).

Kam dál? 

Hygienické standardy v autobusech KM TRAVEL