Informace pro cestu do Řecka

REGISTRACE POBYTU V ŘECKU

Letecká doprava:

Dne 27.6.2020 byla řeckými úřady vydána informace o povinnosti registrování při vstupu do Řecka. Všichni cestující do Řecka musí vyplnit formulář nejpozději 48 hodin před vstupem do Řecka. K dispozici je v angličtině na adrese travel.gov.gr.
Po jeho vyplnění obdržíte QR kód. Tímto QR kódu se prokazujete při vstupu do země. Je tedy nutné ho vytisknout nebo ho mít uložený například v telefonu, bez něj nemusí být umožněn vstup do země.
- důkladně doporučujeme překontrolovat i e-mailovou složku SPAM. Pokud Vám i přesto QR kód nedorazí, zkuste formulář vyplnit znovu. - formulář má 8 kroků a je potřeba vyčlenit si dostatek času na vyplňování. Doporučujeme si připravit informace k dopravě a ubytování (z pokynů na cestu) a cestovní doklad, se kterým navštívíte Řecko.
- Řecko se snaží maximálně zajistit hygienické bezpečnostní podmínky pro všechny turisty, proto mohou být vyzváni k provedení namátkového testu. Ten je jednoduchý, probíhá pouze výtěrem z krku.

Autobusová doprava:

Dne 15.7.2020 byla řeckými úřady vydána informace o povinnosti registrování při vstupu do Řecka. Všichni cestující do Řecka musí vyplnit formulář nejpozději 48 hodin před vstupem do Řecka. K dispozici je v angličtině na adrese travel.gov.gr.
Po jeho vyplnění obdržíte QR kód. Tímto QR kódu se prokazujete při vstupu do země. Je tedy nutné ho vytisknout nebo ho mít uložený například v telefonu, bez něj nemusí být umožněn vstup do země.
- důkladně doporučujeme překontrolovat i e-mailovou složku SPAM. Pokud Vám i přesto QR kód nedorazí, zkuste formulář vyplnit znovu. - formulář má 11 kroků a je potřeba vyčlenit si dostatek času na vyplňování. Doporučujeme si připravit informace k dopravě a ubytování (z pokynů na cestu) a cestovní doklad, se kterým navštívíte Řecko.

Důležité:

Řecko se snaží maximálně zajistit hygienické bezpečnostní podmínky pro všechny turisty, proto je nutné od 14.7.2020 se prokázat při vstupu do Řecka pozemní cestou (autobus, auto) negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin.

Obecná opatření (nejen) v Řecku

- občané zemí Schengenského prostoru (vč. Česka) po návratu domů, nebudou muset mít testy na koronavirus a nebudou muset dodržovat 14 denní  karanténu po návratu do ČR.
- všechny turisticky významné oblasti budou po lékařské stránce připraveny na případný výskyt nemocných. Též budou v každé oblasti k dispozici vybavené ubytovací kapacity, zajištěné státem, pro případnou potřebu karantény

Řecko, dovolená s KM TRAVEL, hlavní město ostrova Kos

Letiště a lety

- letadla budou moci být obsazena do 100% kapacity
- cestující budou muset používat roušky na letištích i v letadle a dodržovat pravidla společenského odstupu

Ubytování

- ubytovací kapacity budou moci být obsazeny do 100% kapacity
- klienti nebudou muset během pobytu používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice)
- platí zvýšené požadavky na čistotu pokojů a společných prostor, dostupnost desinfekčních prostředků (dispensery apod), proškolení všech  městnanců ohledně covid 19, zaměstnanci musí používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice apod.)
- ubytovatel je povinen určit zodpovědnou osobu za dodržování všech pravidel a pro případ výskytu nákazy
- ubytovatel musí spolupracovat s doktorem proškoleným ohledně covid 19
- ubytovatel je povinen poskytnout klientům informace ohledně přijatých opatřeních tištěnou nebo elektronickou formou
- použití klimatizace na pokojích a ve společných prostorách je povoleno
- pro zajištění kvalitního úklidu a dostatečného provětrání pokojů je upraven čas ubytování klientů a opuštění pokojů:
Check in – přihlášení na pobyt bude možné po 15:00 hodině
Check out – odhlášení z pobytu bude nutné do 11:00 hodin

Řecko, ostrov Kos, ulice v hlavním městě ostrova

Stravování v hotelech

- stravování formou bufetových stolů a služby all inclusive jsou povoleny při dodržení zvýšených hygienických požadavků (plexisklové zástěny před nádobami s jídlem, klient se nebude moci obsluhovat sám, jídlo i nápoje mu bude servírovat personál)
- v jídelnách dodržování pravidel společenského odstupu (1,7 metrů vzdálenost mezi stoly atd.)

Bazény a pláže

- použití venkovních bazénů je povoleno při dodržení pravidel společenského odstupu (pravidlo 2,5 m2 na osobu) pro hosty a při zvýšených požadavcích na čistotu vody, vnitřní bazény zůstávají uzavřeny
- pláže jsou otevřené k běžnému použití při dodržení pravidel společenského odstupu (pravidlo 3,0 m2 na osobu)

Řecko, ostrov Kos, písečné pláže, CK KM TRAVEL

Transfery

- max. 65 % obsazenost kapacity autobusů a minibusů, taxi pro pouze 3 osoby nebo pro rodinu
- cestující budou muset používat během cesty roušky a při nástupu a výstupu dodržovat pravidla společenského odstupu
- řidiči a ostatní personál dopravních společností musejí být proškoleni ohledně covid 19 a musí používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice apod.)
- ve vozech budou povinně umístěny dispensery desinfekčních prostředků, vozy budou čištěny a dezinfikovány mezi jednotlivými transfery
- klimatizace bude v provozu normálně

Památky a výlety

- všechny památky a pamětihodnosti jsou otevřené pro veřejnost při dodržení zvýšených hygienických požadavků
- výlety budou organizovány s omezením kapacity dopravních prostředků (autobusů, lodí atd), klienti musí dodržovat pravidla společenského odstupu
- půjčování aut, motorek, jacht, člunů atd. je povoleno

Kam dál?

Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings