Poznávací Itálie

Poznávací zájezd do Itálie, Florencie, autobusem KM TRAVEL
Most Ponte Vecchio přes řeku Arno river, Florence, KM TRAVEL
Bernina Express, zájezd poznávací Itálie, KM TRAVEL
Zažijte jízdu panoramatickým vlakem
Bologna, zájezd do Itálie, KM TRAVEL
Poznávací zájezd, Itálie, KM TRAVEL

ITÁLIE je země nekonečných možností a zážitků. Navštivte s námi zemi s obrovským kulturním bohatstvím, a objevte místa, která obdivuje celý svět. Itálie je ideálním místem nejen k odpočinku, ale také k poznání kultury, která pamatuje nebývalý rozkvět. Během své historie byla Itálie velmocí, základem mocného římského imperia, kolébkou římsko-katolické církve a renesance. Když se řekne Itálie, představíme si horké léto, překrásné pláže, italskou zmrzlinu, ale také pizzerie, kde kromě tradiční italské pizzi můžeme ochutnat špagety nebo lasagne. 

PROGRAM: 

1.den
Odjezd ve večerních hodinách z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie. 
2. den
Putování začne prohlídkou romantického města Verona, které je proslulé známým příběhem nešťastné lásky Romea a Julie. K nejoblíbenějším atrakcím města patří Juliin dům (Casa di Giulietta) se slavným balkonem, údajným dějištěm milostné scény ze Shakespearova dramatu. Po prohlídce Verony následuje přejezd a prohlídka  horského města Brescia u známého jezera Lago di Garde. Ubytování je zajištěno ve 2/3* hotelu bez stravy ve dvou a třílůžkových pokojích.
3.den
Zažijete neobyčejnou jízdu panoramatickým vlakem Bernina Express ze stanice Tirano do stanice St. Moritz.Tato vesnice leží v kantonu Graubünden v nadmořské výšce 1843 m na břehu jezera Moritzer See. Zpáteční cesta proběhne autobusem.
4.den
Dopoledne následuje prohlídka historického města Sirmione s hradem a termálními lázněmi. Další významnou památkou je římská vila Grotte di Catullo, která nyní slouží jako archeologické naleziště. Poté následuje prohlídka horského městečka Salo di Garda. Historické centrum pochází z doby středověku, ale v roce 1901 bylo zničeno zemětřesením. V jižní části zátoky se nachází krásná oblázková pláž. Ve večerních hodinách odjezd do Rimini – Viserba a ubytování v hotelu Rossella** s polopenzí.
5.den
Po snídani v Rimini návštěva komunity San Patrignano, kde je k vidění život na farmě s ochutnávkou tradičních italských dobrot např. sušené masné výrobky, mléčné výrobky, olivy, sušená rajčata, ale také můžeme zakoupit suvenýry v podobě tradičních italských těstovin, omáček a sýrů. Následně se vydáme do 3 nejmenšího státu v Evropě, kterým je San Marino.  San Marino je známé pevnostními věžemi na hoře Monte Titano (755 m), ale také výrobou likérů např. pistáciový, citronový, čokoládový. Ve večerních hodinách přejezd do hotelu Rossella a večeře.
6.den
Po snídani odjezd do starobylého univerzitního města Bologna. K nejzajímavějším památkám z období středověku a renesance se řadí bazilika San Petronio, paláce, náhrobek sv. Dominika, Neptunova kašna a další. Nejen Pisa, ale také Bologna má svou šikmou věž, dokonce hned dvě! Vyšší z nich, Torre degli Asinelli, měří 100 metrů. Město je známé svým požitkářstvím a jako gastronomické centrum. Takže zde můžete ochutnat pravé bolognské špagety, lasange nebo jiné speciality. Přejezd na hotel Rossella a večeře.
7.den
V brzských ranních hodinách odjezd do Florencie – jednoho z nejromantičtějších měst světa. Návštěva nejznámějších a nejkrásnějších památek jako je hlavní florentské náměstí Piazza del Dumo, velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore, most Ponte Vecchio a další místa, které toto město nabízí. Následuje návrat zpět do ČR. Noční přejezd z Itálie přes Rakousko do České Republiky. 

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, nástupní místa: Ostrava (15:00h), Frýdek - Místek (14:30h), Olomouc (16:00h), Přerov (16:30h), Prostějov (16:45h), Hulín (17:00 h), Otrokovice ( 17:30h), Kyjov (19:00 h), Uherské Hradiště (17:00 h), Brno (18:00 h), Hodonín (20:00 h), celkem 6x ubytování v hotelu,(2x v hotelu Della Torre 1850**** bez stravy, a 4x v hotelu Rossella s polopenzí (snídaně bufet, večeře jednotná pro všechny), služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění léčebných výloh, jídenku na vlak Bernia Express, vstupy do jednotlivých památek, povinnou pobytovou taxu max. 3 EUR/os./noc – platí se na místě na recepci hotelu. 

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
5 nocí
od 21. 09. 2020 pondělí
do 26. 09. 2020 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Kroměříž, Kyjov, Mikulov, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště
14 490 Kč
za osobu