12.10.2020
Místo, které se mi snad nikdy neomrzí.

Místo, kde se ráda procházím ulicemi se starodávnými domy a opakovaně zajdu do areálu hradu. Z něj jsou totiž krásné výhledy dolů na historické centrum, kolem kterého se obtáčí Vltava. A když vyjde počasí a svítí sluníčko, tak fotky jsou úžasné. Místo, které mi dává energii, a opravdu si užívám toho, že jsem zde, že jsem v Českém Krumlově.

Stejně krásný je pohled od řeky na hrad, který je výraznou dominantou města. Vždy během návštěvy najdu příležitost, tedy pokud to počasí dovolí, si sednou na břehu Vltavy, v některé z místních restaurací a kochám se pohledem na Vltavu a hrad. V období splavování brázdí hladinu řeky kánoe a rafty a já odpovídám zpět na jejich pravé vodácké „ahoooooj“. Jak jsem již vypozorovala, tak škodolibci si oblíbili posezení v restauraci u splavu Krumlovský mlýn, kde s úsměvem čekají, jak dopadne která posádka při proplouvání splavem. Opravdu smekám před těmi, kteří se tam ve vratkých laminátových kánoích „tak zvaně neudělají“. Pro mě je to fakt umění, nechtěně jsem se koupala už několikrát.

V Českém Krumlově je několik restaurací, ve kterých při troše štěstí najdete místo úplně na břehu Vltavy a je spíš otázkou Vašich chutí, kterou z nich vyberete. Asi nejsem moc náročný jedlík, protože mně chutnalo všude, nebo jsem ten den měla štěstí na kuchaře. Ty, které si teď vybavím, jsou Papa’s Living Restaurant a na protějším břehu vegetariánská Laibon. Další, které jsem navštívila, byly restaurace Depo a spíš ze zvědavosti, zda recenze nelžou Gourmet restauraci Le Jardin. Obecně v centru města je lepší počítat spíše s vyššími cenami za jídlo v restauracích. Nevzpomínám si, jak je to s rychlým občerstvením ala hamburger, či gyros, ale už několikrát na stejném místě (kousek od řeky směrem k hradu) prodávali trdelníky se všemi možnými posypkami. No v dnešní době všemožných serverů na recenze a webových stránek si každý může vybrat, co mu bude nejvíce vyhovovat. Hlavně ať si pochutnáte!

Tím hlavním, proč je Krumlov tím, čím je, je jeho historie. Mnoho lidí má toto město spojeno s pětilistou růží a šlechtickým rodem pánů z Rožmberka. Díky filmu se asi obecně nejznámějším z nich stal Petr Vok, který byl také jejich posledním dědicem po meči. S jeho smrtí v roce 1611 končí vláda rožmberského rodu v jižních Čechách, ale to již Krumlov má za sebou více než 300 let existence...

Máte rádi Česko? Podívejte se na přehled jednodenních výletů

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.