Která místa navštívit v Kato Gouves?

17.01.2018, Nina Svobodová

Krétské letovisko Kato Gouves je zajímavé místo i pro ty, kteří si neplánují zapůjčit auto.

Toto přímořské letovisko se skládá převážně z apartmánů, vilek, také velmi luxusních hotelů a různých marketů, restaurací či taveren určené nám turistům. Je to ale především skvělé letovisko se spoustou zajímavých míst, kam se dá dostat i delší procházkou.

Pokud si tedy chcete odpočinout od opalování, koupání a nic nedělání na pláži doporučujeme navštívit:

Museum krétského folkloru
Zahrnuje sbírku krétských nástrojů, které byly používány v zemědělské domácnosti a farmách. Uvidíte také tradiční řecký kroj a jiné. Prohlídka muzea je asi na hodinku vašeho času.
Muzeum je otevřeno denně od 9:00 do 14:00 hod. Vstupné na osobu je cca 2 €.

Kotel Sv. Konstantina

Jedná se o malý, klenutý kostelík s typicky modrou střechou a bílými stěnami. Má dva vchody. Jeden na jihu a druhý na západní straně. Kostel byl postaven podle řecké tradice z kamene. Velkou zajímavostí je, že ho najdete přímo u moře a kousek od vašeho ubytování Maria Mar. Pokud budete mít štěstí, podaří se Vám zde spatřit nějakou tradiční řeckou oslavu nebo i svatbu.

Výlet vláčkem

Malý motorizovaný vláček jezdí po celém Kato Gouves až do sousedního letoviska Kokkini Hani. Projížďka trvá 75 minut a pokud jste ubytováni v apartmánech Maria Mar, vaše nejbližší zastávka je u hotelu Pantheon (od kostelíka doleva až za hotel Diogenes).
Lístek pro dospělého stojí cca 9 € a pro děti od 5 let cca 5 €.

Můžete se podívat na internetové stránky provozovatele vláčku http://www.traintour.gr/index.php/en/gouves/classic-tour-of-gouves najdete tu fotky a jízdní řád.

Doporučujeme si jízdu vláčkem naplánovat tak, abyste stihli i západ slunce!

Krétské akvárium

Akvárium je otevřeno od roku 2005. Je to jedno z nejmodernějších mořských akvárií na světě. V obřích akvárií můžete na vlastní oči sledovat podmořský život a krajinu pod hladinou středozemního moře.
Otevřeno je denně od 9:30 do 21:00 hod.
Vstupné cca 9 € dospělý, dítě 5 – 17 let 6 €, dítě 0-4 zdarma.

Dino park
V Kato Gouves najdete také Dino park. Byl otevřen teprve v roce 2013 v bývalé americké základně. Asi 30 různých druhů dinosaurů jsou k vidění na délce 500 metrů.
Park je otevřen denně od 10:00 do 18:00 hod. Vstupné pro osoby nad 12 let je 10 €, pro děti ve věku 4-12 let je vstupné 8 €, pro děti do 4 let vstup zdarma.

Písečné pláže
Relax na písečných pláží v Kato Gouves vás bude prostě bavit! Pěkné kavárny a restaurace poblíž pláží nabádají k posezení. Odtud pak může sledovat veškeré dění.

Užijte si tedy svou dovolenou na Krétě!

 

Zdroj: https://virily.com/travel/places-visit-kato-gouves-crete-no-vehicle-needed/