25.08.2020
Co je opravdové kouzlo dnešní doby? Být za 2 hodiny u moře!

Pro nás z vnitrozemí je největším lákadlem letní dovolená u moře.

Blížící se léto přináší mimo jiné i čas na zaslouženou relaxaci. Jedním z největších prázdninových lákadel je pro nás z vnitrozemí dovolená u moře, bez ohledu na to, zda patříme k plavcům, neplavcům, vyznavatelům vodních sportů nebo milovníkům historie. A právě tehdy, když zatoužíme po odpočinku, vydáváme se každoročně do vzdálených krajin, načerpat energii vody, země i vzduchu k mořským pobřežím, třpytící se ve slunci.

Jak se k moři dostat pohodlně a rychle?

Zatímco dříve naši dávní předkové putovali několik dní, měsíců i let, my se můžeme těšit z velkého množství dopravních prostředků, díky kterým se dostaneme v krátkém čase tam, kam si naše srdce umane. Máte-li dobrou obuv, pár měsíců volna a dobrodružného ducha, můžete vyrazit pěšky. Na ostrovy vás sice nohy nedonesou, ale půjdete-li k nejbližšímu mořskému břehu, narazíte v přístavištích evropských měst na kotvící lodě, které vás mohou dovézt tam, kam potřebujete. O něco rychlejší budete na kole, ale na rodinnou dovolenou a kufry zahrnující opalovací prostředky, šnorchl, ploutve, člun, několikeré oblečení, boty, boty a zase boty, raději zapomeňte. A to jsem ještě nevyjmenovala vše, co obvykle potřebujeme na zájezd k moři. Rychlejší variantu přesunu na vzdálené místo představuje vlak. Uveze vše potřebné, ale cesta do prázdninového místa může být kvůli přestupům zdlouhavá. Cestování na dovolenou autem nebo autobusem s cestovní kanceláří se navíc těší stále velké oblibě. K ostrovům je však nutná kombinace s lodní dopravou.

A pomalu se dostáváme k jednomu z největších kouzel dnešní doby a tím je samozřejmě letecká doprava.

Proč je kouzlo cestovat na dovolenou letecky?

Představte si, že mezitím, co někde vzlétne letadlo, možná právě s vaším příbuzným či známým, vy u plotny připravujete třeba nedělní oběd skládající se z polévky, hlavního jídla a případně dezertu. Očistíte suroviny a vaříte, dusíte, smažíte. Jakmile zasednete k prostřenému stolu, člen rodiny letící již zmíněným letadlem, ve stejnou chvíli vskakuje do zvedajících se vln Egejského nebo Středozemního moře někde na řeckých ostrovech. No považte, není to kouzelné? Pravda, Harry Potterův Letax je možná ještě rychlejší :-), ale cestování letadlem nabízí mnohonásobně lepší výhled, pohodlí a hlavně úsporu času.

Odbavení na letišti probíhá ve svižném duchu. Pečlivé kontroly cestujících a jejich zavazadel, do nichž si zabalíte vše, co na svůj pobyt u moře potřebujete, zajišťují bezpečí na palubě. Letecké společnosti umožňují pohodlné cestování i lidem se zdravotním postižením. Bezplatně si tak můžete s sebou vzít invalidní vozík, který bude přepraven v zavazadlovém prostoru, zrakově postižení pak mohou mít s sebou i svého asistenčního pejska. Letecká dovolená s dětmi do 2 let je nejlepší. Výhodné ceny pro děti, bezplatná přeprava kočárku a nárok na 10 kg příručního zavazadla. O tom, jak probíhá let s malými dětmi a co je dobré si vzít sebou na dovolenou, jsme psali dříve – článek tady.

Bezpečné cestování

Pro všechny cestující jsou na palubě letadla samozřejmě přítomny usměvavé letušky, které během cesty zajišťují váš komfort a bezpečí. Teď by mohl někdo namítnout, že létání zase tak bezpečné není. Věřte, že opak je pravdou. Dnes je letecká doprava bezpečnější, než kdy jindy. Podle posledních statistik totiž počet nehod klesá, přičemž počet cestujících letecky a počet letů se mnohonásobně zvýšil. Pravděpodobnost toho, že se zřítí právě vaše letadlo, je asi stejná, jako to, že vyhoří právě ten dům, v němž jsme v řádcích nahoře vařili nedělní oběd. A dobrého oběda se také přeci jen tak nevzdáte, tak proč si odpírat úžasný pohled z ptačí perspektivy a nové zážitky z Řecka, Turecka a Bulharska?

Navštivte říši ptáků v pohodlné sedačce a zavřete oči. Jakmile je otevřete, budete v krajině na hony vzdálené od všedních starostí a dovolená může začít.

Vždyť přece ,,kdo se bojí, nesmí do lesa". Tak vzhůru do oblak na dovolenou k moři.

Chci na dovolenou k moři

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.