Budapešť poznávací

KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Pohled na budovu parlamentu
KM TRAVEL, Maďarsko - poznávací Budapešť
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Budova parlamentu
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Rybářská bašta
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Budova státní opery
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Náměstí hrdinů
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Gellert hotel Budapeť, první hosty přivítal v roce 1918
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Řetězový most
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
KM TRAVEL, Maďarsko, Budapešť
Řetězový most

Budapešť, hlavní město Maďarska, leží na řece Dunaji. Je hojně navštěvována turisty zajímající se o historii. Z historických památek je nejvýznamnější např. bazilika sv. Štěpána s kopulí vysokou 96 metrů, Parlament – největší a nejmajestátnější budova v Maďarsku, nejznámější ulice postavená podle pařížských bulvárů - Andrássyho třída ústící na Náměstí hrdinů, atd. Budapešť je nejenom známá svými historickými památkami, ale je také hojně navštěvovaná díky asi 30 lázním a více než 100 termálních pramenů. Díky vysoké teplotě pramenů je možné se koupat ve venkovních bazénech i mimo letní sezonu. Lázně v Budapešti mají historickou tradici a je možné navštívit třeba i lázně založené v 16. století.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná v brzkých ranních hodinách a končí v Hodoníně kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

Během naší návštěvy Budapešti uvidíme např. bývalou vojenskou pevnost Citadelu, navštívíme tržnici, kde si budeme moci nakoupit. Projdeme se městem přes ulici Váciho, na které se nachází pěší zóna s luxusními obchody a suvenýry. Uvidíme baziliku sv. Štěpána, Náměstí hrdinů, hrad Vajdahunyad, nejrozsáhlejší lázně v Evropě – lázně Szecheny. Po prohlídce s průvodcem budeme mít volný čas. Před odjezdem zpátky navštívíme Hradní vrch, Rybářskou baštu a Matyášův chrám. Předpokládaný čas odjezdu z Budapešti je v 17 hodin.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína a Břeclavi, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

příplatky za nástupní místa Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice, Hulín 150 Kč, Přerov 200 Kč, Olomouc 250 Kč. Na vyžádání Frýdek - Místek, Ostrava při minimálním počtu 6 osob, cestovní pojištění 18 Kč/osoba, vstupy.

Vstupy a nepovinné poplatky:

případné vstupy 3,00 - 8,00 EUR, doporučujeme  vyměnit  Kč za forinty (100 HUF cca 9 Kč)

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 24. 10. 2020 sobota
do 24. 10. 2020 sobota
Autobus
Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
670 Kč
za osobu