Orlí hnízdo a Salzburg

V Bavorských Alpách, nedaleko města Berchtesgaden se na vrcholu hory Kehlstein ve výšce 1834 m n. m. tyčí horská chata Kehltsteinhaus, u nás známá jako Hitlerovo Orlí hnízdo. Výhled z tohoto vrcholu je podmanivý a velmi působivý v každém ročním období. Nevynecháme ani návštěvu nejstarších solných dolů na území Německa, sůl se zde těží již od roku 1517. Speciální kombinéza, kterou dostanete při vstupu vás ochrání nejen před chladem (v dole je teplota 12°C), ale oceníte ji i na 40 metrů dlouhé skluzavce. V podvečerních hodinách se přesuneme do Rakouska k Salzburgu.

Salzburg neboli česky Solnohrad je hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko. Leží blízko německých hranic na řece Salzach v malebné alpské krajině ve výšce 425 m. n. m. Nejvýznamnějším rodákem je W. A. Mozart. Není tak divu, že dnešní Salzburg má pestrý kulturní život. Město má velmi bohatou historii sahající až do 15 př. n. l. Můžete se procházet po městě a obdivovat úzké uličky.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Olomouce, den předem kolem 22 hod. večerní a končí v Hodoníně kolem 3. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

1.den: odjezd z Hodonína v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Berchstesgaden, následuje prohlídka Orlího hnízda. Dalším cílem naší cesty budou nejstarší solné doly na území Německa u Berchstesgadenu. Hodinová prohlídka solných dolů zahrnuje jízdu vláčkem, sklouznutí po skluzavkách a plavbu lodí po podzemním jezeře. V podvečerních hodinách přejezd do Rakouska k Salzburgu, kde je zajištěno ubytování ve 2-3*  hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích.

2 den: po snídani nás průvodce  zavede na nejzajímavější místa v Salzburgu. Uvidíme rodný dům W. A. Mozarta, historické náměstí z 16. století Rezidenzplatz s krásnou barokní kašnou, arcibiskupský palác. Dále pokračujeme k Domplatzu a Kapitelplatzu, kde uvidíme ukázku napajedel, Opatství sv. Petra (možnost prohlédnout si chrám, katakomby a hřbitov). Na Mozartovoě náměst si budete moci poslechnout zvonkohru.

Zhruba po 14. hodině volno, ve kterém můžeme navštívit placené objekty. Na závěr procházka po druhém břehu řeky Salzach, kde uvidíme zámek Mirabell, Loretánský kostel, kostel sv. Štěpána. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína a Břeclavi, služby průvodce, 1 x ubytování se snídaní, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za poplatek - Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice a Hulín 150 Kč, Přerov 200 Kč, Olomouc 250,-Kč, Prostějov, Brno 300 Kč, vstupné, cestovní pojištění LV.

Vstupy a nepovinné poplatky:

Orlí hnízdo: dospělý cca 16,10 EUR, dítě do 16 let cca 10 EUR, solné doly Berchstegaden : dospělý cca 17 EUR, dítě do 16 let cca 9,50 EUR, Mozartovo muzeum (rezidence a rodný dům): 10,00 EUR dospělý, 3,50 EUR děti (6-14), mládež 4 EUR (15-18), 8,50 EUR studenti/senioři, pevnost Hohensalzburg: cena s lanovkou za dospělého 11,30 EUR, děti (6-14) 6,50 EUR, skupinové od 10 osob cca 10,40 EUR.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
1 noc
od 12. 09. 2020 sobota
do 13. 09. 2020 neděle
Autobus
Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště
2 390 Kč
za osobu