12.10.2020
V Alanyi navštivte lanovku z pláže až na hrad, odkud spatříte nádherný výhled na celé město.

I lanovka může být příjemným zpestřením na své letní dovolené, zvlášť když je to na atraktivním místě. Alanya je známé turistické letovisko a dokáže přilákat tisíce turistů na hotely, pláže, nákupy nebo noční život.

Pláže ve městě Alanya

Nejznámější Kleopatřina pláž, se táhne několik kilometrů až po skalnatý vysoký výběžek s pirátskou pevností. Za touto skálou se už pak rozprostírá přístav a dlouhá Keykubatova pláž.
Přímo z Kleopatřiny pláže, tedy její oddychové části, vyráží lanovka známá jako Teleferik Alanya. Místní lanovka vás v pohodlných kabinkách odveze až pod hrad. Okolí je navíc celé pěkně upravené a zrekonstruované.

Kde lanovku Teleferi Alanya najít?

Právě u Kleopatřiny pláže, blízko odpočinkového parku (Abdurrahman Alaettinogl Park) s fontánkami, zhruba 100 m od vstupu do jeskyně Damlatas a nadohled od historického muzea. V okolí jsou hotely a nákupní možnosti.
Cena lanovky v minulých letech byla 20 TL nebo 6 EUR, což není moc. Je to lepší volba než jít v horku do kopce až k hradu :-)

Pokud si přesně nebudete vědět rady, na místě vám delegát KM TRAVEL velmi rád popíše trasu.

Jízda lanovkou je skvělý zážitek. Uvidíte z ní celé okolí Alanye i celou Kleopatřinu pláž. Konečná stanice je kousek pod hradem. Dále je nutné jít pěšky po schodech (nedoporučujeme vozíčkářům) přes hradby až k placenému vstupu do nádvoří. Tam je vstupné okolo 15 TL (rok 2019).

Další články z blogu KM TRAVEL:

 

Cestováním k duševní pohodě - proč je pro naše zdraví tak důležité cestování a poznávání?

5 důvodů proč jet na dovolenou v červnu

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.