Nová atrakce - lanovka v turecké Alanyi

06.02.2019, Nina Svobodová

Město Alanya, se nachází v oblasti Turecké riviéry a patří k nejvíce navštěvovaným městům v Turecku. Pokud tedy letos budete trávit svou dovolenou v Turecku, nenechte si ujít novou atrakci – lanovku z pláže až na hrad, odkud spatříte nádherný výhled na celé město.

 

I lanovka může být příjemným zpestřením na své letní dovolené, zvlášť když je to na atraktivním místě. Alanya je známé turistické letovisko a dokáže přilákat tisíce turistů na hotely, pláže, nákupy nebo noční život.
Turecko Alanya

Pláže ve městě Alanya

Nejznámější Kleopatřina pláž, se táhne několik kilometrů až po skalnatý vysoký výběžek s pirátskou pevností. Za touto skálou se už pak rozprostírá přístav a dlouhá Keykubatova pláž.
Přímo z Kleopatřiny pláže, tedy její oddychové části, vyráží lanovka známá jako Teleferik Alanya. Místní lanovka vás v pohodlných kabinkách odveze až pod hrad. Okolí je navíc celé pěkně upravené a zrekonstruované.

Kde lanovku Teleferi Alanya najít?

Právě u Kleopatřiny pláže, blízko odpočinkového parku (Abdurrahman Alaettinogl Park) s fontánkami, zhruba 100 m od vstupu do jeskyně Damlatas a nadohled od historického muzea. V okolí jsou hotely a nákupní možnosti.
Cena lanovky v minulých letech byla 20 TL nebo 6 EUR, což není moc. Je to lepší volba než jít v horku do kopce až k hradu :-)

Pokud si přesně nebudete vědět rady, na místě vám delegát KM TRAVEL velmi rád popíše trasu.

Lanovka v Turecké Alanyi

Jízda lanovkou je skvělý zážitek. Uvidíte z ní celé okolí Alanye i celou Kleopatřinu pláž. Konečná stanice je kousek pod hradem. Dále je nutné jít pěšky po schodech (nedoporučujeme vozíčkářům) přes hradby až k placenému vstupu do nádvoří. Tam je vstupné okolo 15 TL.

 

Dovolená v Turecku

Informace a fotografie jsme čerpali z http://cestovanie.net/turecka-alanya-lanovka-na-hrad/ a https://www.didclip.com/s9drEm1C5qA/alanya-teleferik-seilbahn-cable-care,-april-2018.html

 

KM TRAVEL, Alanya Teleferik