Krakov a Vělička

Solný důl Vělička bývá označován jako nejkrásnější solný důl v Evropě. Důl Vělička sahá do hloubky 327 m a má celkem devět úrovní propojené tunely, šachtami, velkými komorami a výtahy. Tento důl byl v nepřetržitém provozu již od 13. století až téměř do začátku 21. století.
Město Krakov zase na Vás při procházce zanechá nezapomenutelný dojem. Krakow je totiž město plné historie a kulturních památek, muzeí, divadel, atd. Při návštěvě Krakowa nezapomeňte navštívit hrad Wawel, který pochází z 10. století a katedrálu sv. Stanislava a sv. Václava.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Hodonína kolem 1-2. hod. ranní a končí ve Frýdku-Místku kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

Odjezd z jednotlivých nástupních míst v brzkých ranních hodinách,příjezd do Krakowa v dopoledních hodinách, prohlídka centra s průvodcem. Uvidíme např. královský zámek Wawel, historické domy ul. Grodská, Rinek Glówny. Dále uvidíme druhou nejstarší univerzitu v Evropě – Jagellonskou univerzitu, jednu z nejvýznamnějších ulic v Krakowě – Floriánskou ulici, bránu městského opevnění tzv. Rondel. Individuálně si pak můžeme prohlédnout královské komnaty, obraz Dámy s hranostajem, klenotnictví, zbrojnice, Wawelskou katedrálu, atd. Předpokládaný odjezd z Krakowa okolo 14:00, přejezd do  Vieličky - návštěva solného dolu (vstupné není zahrnuto v ceně ). Prohlídka trvá cca 3 hodiny,  poté návrat zpět do ČR.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Frýdku-Místku a Ostravy, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

*nástupní místa za poplatek Olomouc 100 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice, Hulín, Přerov 150 Kč, Kyjov a Hodonín 200 Kč, Břeclav 250 Kč, Brno 350 Kč cena nástupních míst platí při minimálním počtu 6 osob. Cestovní pojištění 18 Kč/os/den, vstupné (vstupy do solného dolu ve Vieličce cca  89 PLN/ os, děti a studenti do 15 - 26-ti let s průkazem studenta - 69 PLN, kamera/fotoaparát příplatek - 10 PLN.

 

Cena obsahuje

autobusovou dopravu, služby průvodce v autobuse.

Cena neobsahuje

příplatek za nástupní místo, cestovní pojištění, vstupné: do solného dolu Vělička dospělý cca 89 PLN, děti do 15 let a studenti do 26 let po předložení studentského průkazu 69 PLN, případné vstupné v Krakově.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 13. 04. 2019 sobota
do 13. 04. 2019 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
760 Kč
za osobu