Osvětim

KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim
KM TRAVEL, Polsko, Osvětim


Město Osvětim je smutně proslulé díky nacistickému koncentračnímu táboru Osvětim (neboli německy Auschwitz) z 2. svět. války. V městě Osvětim je dodnes jako pozůstatek železnice a v okolí několik výrobních závodů. Koncentrační tábor Osvětim byl založen v bývalých kasárnách polské armády v Osvětimi a byl postaven za účelem tzv. „konečného řešení židovské otázky“. Koncentrační tábor Osvětim se skládal z 3 hlavních táborů a více než 40 podtábory. Tři hlavní koncentrační tábory vznikaly postupně: Osvětim (Auschwitz), Březinka (Birkenau), Monovice (Monowitz). V Osvětimi tedy vznikl největší vyhlazovací tábor. Během 2. svět. války bylo v Osvětimi zabito více než 1,1 milionů lidí.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Hodonína kolem 1-2. hod. ranní a končí ve Frýdku-Místku kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

nejdříve se pojedeme podívat do nacistického koncentračního tábora Osvětim. Zde bude procházka s česky mluvícím průvodcem (popř. českým překladatelem). Následně se přesuneme i s průvodcem (překladatelem) do 3 km vzdálené Březinky (německy Birkenau). Celá procházka trvá cca 3,5 hodiny. Předpokládaný odjezd z Osvětimi je okolo 14:00. Prohlídka není vhodná pro osoby mladší 14 let.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Frýdku-Místku a Ostravy, průvodce, vstupné, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za poplatek Olomouc 100 Kč, Přerov, Hulín, Otrokovice a Uherské Hradiště 150 Kč,  Kyjov a Hodonín 200 Kč.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 08. 02. 2020 sobota
do 08. 02. 2020 sobota
Autobus
Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
790 Kč
za osobu