Osvětim


Město Osvětim je smutně proslulé díky nacistickému koncentračnímu táboru Osvětim (neboli německy Auschwitz) z 2. svět. války. V městě Osvětim je dodnes jako pozůstatek železnice a v okolí několik výrobních závodů. Koncentrační tábor Osvětim byl založen v bývalých kasárnách polské armády v Osvětimi a byl postaven za účelem tzv. „konečného řešení židovské otázky“. Koncentrační tábor Osvětim se skládal z 3 hlavních táborů a více než 40 podtábory. Tři hlavní koncentrační tábory vznikaly postupně: Osvětim (Auschwitz), Březinka (Birkenau), Monovice (Monowitz). V Osvětimi tedy vznikl největší vyhlazovací tábor. Během 2. svět. války bylo v Osvětimi zabito více než 1,1 milionů lidí.

Program:

nejdříve se pojedeme podívat do nacistického koncentračního tábora Osvětim. Zde bude procházka s česky mluvícím průvodcem (popř. českým překladatelem). Následně se přesuneme i s průvodcem (překladatelem) do 3 km vzdálené Březinky (německy Birkenau). Celá procházka trvá cca 3,5 hodiny. Předpokládaný odjezd z Osvětimi je okolo 14:00.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu z Frýdku-Místku a Ostravy, průvodce, vstupné, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: nástupní místa za poplatek Olomouc 100 Kč, Uherské Hradiště, Kroměříž, Přerov, Prostějov 150 Kč, Hodonín a Kyjov 200 Kč.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 07. 04. 2018 sobota
do 07. 04. 2018 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Kroměříž, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště, Zlín
Bez stravy
770 Kč
za osobu
0 nocí
od 27. 10. 2018 sobota
do 27. 10. 2018 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Kroměříž, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště, Zlín
Bez stravy
770 Kč
za osobu