Adventní Wroclaw

V době adventního klidu se také ve Wroclawi pořádají adventní trhy, spjaté s vánoční atmosférou. Město je přezdívané „město sta mostů nebo také“domov trpaslíků“.

Srdce města tvoří Rynek, který je jedním z největších středověkých náměstí v Evropě s barevnými, převážně barokními, nebo i rokokovými a renesančními stavbami. Celému náměstí vévodí gotická středověká radnice, kterou tvoří dvě části, renesanční věž a nejstarší restaurace v Evropě, Piwnica Świdnicka. Pivo zde popíjel Chaplin, Chopin i Goethe.

Jak probíhá svoz:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Hodonína kolem 1-2. hod. ranní a končí ve Frýdku-Místku kolem 6. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

V ranních hodinách odjezd z Hodonína do Wroclawi. V dopoledních hodinách prohlídka s průvodcem po historické části města – Tumský ostrov, Staré Město s různobarevnými štítovými domy na náměstí. Po obědě následuje individuální volno s návštěvou vánočních trhů. Trhy najdete ve skutečném středověkém centru města. Nádherná výzdoba dokonale dokresluje ducha tohoto krásného města. Na trzích najdete výběr z typicky vánočních dárků, ale také krajové speciality místní kuchyně. Především na všechny způsoby připravovaný sýr, zapiekanki či svařené víno.

Oficální měna v Polsku je zlotý PLN.

Orientační ceny v Polsku: 

voda 1,5 l - 1,8 PLN, pivo 0,33 l - 2,8 PLN, džus 2 dcl - 3 PLN, káva - 7 PLN, pivo v restauraci - od 5 PLN, rychlé občerstvení na adventních trzích 

5-10 PLN, jídlo v restauraci  - od 20 PLN, mléčný bar (rychlé občerstvení) -  5–10 PLN, obložená bageta - 7 PLN, jablka 1 kg - 1 - 2 PLN, WC - 1 PLN.

 

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 19. 12. 2020 sobota
do 19. 12. 2020 sobota
Autobus
Brno, Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště
1 190 Kč
za osobu