Španělsko Fiesta oslavy v Oropese

Ubytování

V moderních, plně zařízených apartmánech (APT), do 300 m od moře. V APT jsou 2 oddělené dvoulůžkové ložnice, obytná kuchyň a sociální zařízení (sprcha + WC). V apartmánech nejsou věci osobní a hygienické potřeby, mycí a úklidové prostředky, žehlička, zápalky. Povlečení je v ceně. Úklid provádí účastníci sami.

Popis

FIESTA – oslavy na počest patronky Oropesy del Mar, Panny Marie Trpělivé

Poloha

Malebné, typické španělské městečko OROPESA DEL MAR leží cca 90 km nad VALENCIÍ, 250 km pod BARCELONOU, na „Pobřeží pomerančovníkového květu“, (Costa del Azahar), přímo naproti MALLORCE. Má starou historickou část se zbytky starého hradu, ale také moderní turistickou část u moře. Je zde aréna a rozsáhlá tržnice, velké množství restaurací, diskoték, obchodů a různých služeb a atrakcí. Má dvě krásné písčité pláže, s pozvolným vstupem do moře. Mezi nimi je část pobřeží skalnatá - vhodná k potápění a rybolovu. Každý čtvrtek se zde konají trhy.

Stravování

V místní restauraci, 6x polopenze (snídaně i večeře formou bufetu, v ceně jsou také nápoje - voda, víno nebo pivo)

Program

1. den: Ráno odjezd z ČR. Trasa dle nástupních míst, buď přes Německo a Francii nebo přes Rakousko, Itálii a Francii.
2. den: Ráno příjezd do BARCELONY - prohlídka. Příjezd do Oropesy ve večerních hodinách. Ubytování v aparthotelu. Nocleh, večeře.
3. den: Snídaně, prohlídka Oropesy (přístav, staré město, aréna). Výlet do PENISCOLY s dominujícím středověkým templářským hradem, stojícím na skále nad mořem. Večeře, nocleh.
4. den: Snídaně. Návštěva VALENCIE, večeře, nocleh.
5. den: Snídaně, volno, koupání. Večeře, nocleh.
6. den: Snídaně, účast na oslavách, koupání. Večeře, nocleh.
7. den: Snídaně, výlet-návštěva CASTELLÓNU + BENICASIMU. Výjezd do pohoří Desierto de las Palmas - prohlídka klášteru řádu Bosých Karmelitánů. BENICASIM - návštěva likérky, kde se dodnes podle původní karmelitánské receptury vyrábí likéry a vína. Součástí prohlídky je ochutnávka z 10-12 soudků. V provinčním městě CASTELLÓN se projdeme zajímavým rybářským přístavem a dle možností navštívíme velký rybí trh. Na závěr výletu se zastavíme v obchodním centru na levné nákupy. Večeře, nocleh.
8. den: Snídaně, vyklizení pokojů, odjezd. Odjezd na prohlídku kláštera v MONTSERRATU s „ČERNOU MADONOU“. Návštěva ministátu ANDORRA (kouzelná krajina, daňový ráj). Přejezd do MONAKA.
9. den: Velká prohlídka MONACKÉHO KNÍŽECTVÍ, při které uvidíte všechny místní krásy a zajímavosti, např. Jardin exotic (cca 7 EUR), park Sv. Antoniety, novou tržnici, knížecí palác (Rainier III), knížecí přístav, katedrála – bílý skvost MONAKA (leží zde také princezna GRACE), oceánografické muzeum (cca 10 EUR), čtvrť LA CONDAMINE, světoznámé KASINO s přilehlými objekty a parky, část tratě FORMULE 1, překrásné JAPONSKÉ ZAHRADY,…. Odpoledne odjezd domů.
10. den: příjezd domů v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým busem, 6x ubytování v APT, 6x polopenzi, výlety (bez vstupného), průvodce
Odjezd Hradec Králové, Praha, Plzeň + další dle info v CK

Cena nezahrnuje

Pojištění: léčebné výlohy, storno, zavazadla, odpovědnost za způsobenou škodu a úraz á 330,-Kč
Orientační vstupné (BARCELONA – Sagrada Familia 3€, katedrála sv. Eulalie 4€; VALENCIE – věž Michálek 2€, největší mořský park v Evropě L´Oceanográfic 20€, MORELLA – hrad 3€. Peniscola – hrad 3€).

Doprava

Zájezdovým busem

Pořadatelem tohoto zájezdu je Ladislav Cacek, IČ 13554441.