Španělsko ohnivé slavnosti Las Fallas

Popis

LAS FALLAS - slavnosti jara, ohňů a sv. Josefa

Ubytování

V Oropese v aparthotelu ve dvoulůžkových ložnicích apartmánů, vybavených kuchyňkou a sociálním zařízením (sprcha, umyvadlo, WC), lůžka jsou s povlečením. V APT nejsou ručníky a věci osobní a hygienické potřeby.

Tip

Více o FALLAS na www.spanelsko.info/fallas

Stravování

V místní restauraci, 5x polopenze formou bufetu. V ceně jsou také nápoje (pivo, víno nebo voda).

Program

1. den: Ráno odjezd z ČR. Trasa dle nástupních míst, buď přes Německo a Francii nebo přes Rakousko, Itálii a Francii.
2. den: Ráno příjezd do BARCELONY - prohlídka. Příjezd do Oropesy ve večerních hodinách. Ubytování v aparthotelu. Nocleh, večeře.
3. den: Snídaně, prohlídka Oropesy (přístav, staré město, aréna). Výlet do PENISCOLY s dominujícím středověkým templářským hradem, stojícím na skále nad mořem. Večeře, nocleh.
4. den: Snídaně. FALLAS - návštěva VALENCIE – hlavní město valencijské oblasti, prohlídka, účast na oslavách „LAS FALLAS“ – slavnostní průvody, překrásná výzdoba, atrakce, ohňostroj, možnost účasti na býčích zápasech (fakultativně). Návrat ve večerních hodinách. Večeře, nocleh.
5. den: Snídaně, volno. FALLAS - fakultativní výlet na trhání pomerančů, večeře. Po večeři odjezd do BURRIANY na pálení soch. Večeře, nocleh.
6. den: Snídaně, výlet-návštěva CASTELLÓNU + BENICASIMU. Výjezd do pohoří Desierto de las Palmas - prohlídka klášteru řádu Bosých Karmelitánů. BENICASIM - návštěva likérky, kde se dodnes podle původní karmelitánské receptury vyrábí likéry a vína. Součástí prohlídky je ochutnávka z 10-12 soudků. V provinčním městě CASTELLÓN se projdeme zajímavým rybářským přístavem a dle možností navštívíme velký rybí trh. Na závěr výletu se zastavíme v obchodním centru na levné nákupy. Večeře, nocleh.
7. den: Snídaně, vyklizení pokojů, odjezd. Odjezd na prohlídku vyhledávaného kláštera v MONTSERRATU s „ČERNOU MADONOU“. Návštěva ministátu ANDORRA (kouzelná krajina, daňový ráj). Přejezd do MONAKA.
8. den: Velká prohlídka MONACKÉHO KNÍŽECTVÍ, při které uvidíte všechny místní krásy a zajímavosti, např. Jardin exotic (cca 7 EUR), park Sv. Antoniety, novou tržnici, knížecí palác (Rainier III), knížecí přístav, katedrála – bílý skvost MONAKA (leží zde také princezna GRACE), oceánografické muzeum (cca 10 EUR), čtvrť LA CONDAMINE, světoznámé KASINO s přilehlými objekty a parky, část tratě FORMULE 1, překrásné JAPONSKÉ ZAHRADY,…. Odpoledne odjezd domů.
9. den: příjezd domů v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Doprava busem, 5x ubytování s polopenzí, průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupné; pojištění: léčebné výlohy, storno, zavazadla, odpovědnost za způsobenou škodu a úraz á 295,-Kč

Doprava

Zájezdovým busem

Pořadatelem tohoto zájezdu je Ladislav Cacek, IČ 13554441.