Slovinsko - poznávací

Program zájezdu:

1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z Holešova směr Vídeň – Graz – Villach. V dopoledních hodinách příjezd do malebného městečka Maribor s procházkou. Maribor je druhé největší slovinské město s hradem z 15. století, nábřežím řeky Drávy a gotickou katedrálou. Následně přesun do lázeňského letoviska Bled ležícího na břehu stejnojmenného jezera v srdci Julských Alp. Vysoko nad jezerem se tyčí majestátní Bledský hrad, dříve sídlo biskupů z Brixenu, dnes historické muzeum. Návštěva hradu, procházka kolem Bledského jezera a po Bledu. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s barokním kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie, ke kterému se lze dostat loďkou (za poplatek). Odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani přejezd kolem Bohinsjkého jezera k vodopádu Savica s nenáročným výstupem k vodopádu (doporučujeme pevnou obuv). Následně přejezd do Ukanc a lanovkou na Vogel s krásnými výhledy na krajinu. Přejezd do malebné vesničky Ribčev Laz a  procházka u Bohinjského jezera, odkud jsou již na dosah štíty horských velikánů, včetně nejvyšší hory Slovinska – mýty opředeného Triglavu (2 864 m). Odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do města Postojna, prohlídka Postojenské jeskyně (UNESCO), která je největší krápníkovou jeskyní Evopy. Je tvořena celkem 20 kilometry podzemních chodeb, z nichž 5 kilometrů těch nejkrásnějších je zpřístupněno turistům. Součástí prohlídkové trasy je jízda podzemním vláčkem. Naprostým unikátem je tzv. macarát jeskynní, kterému Slovinci říkají človeška ribica – lidská rybka. Jde o druh mloka, který se vyskytuje pouze zde. Přejezd k Predjamskemu gradu. Po prohlídce pokračujeme k Jaderskému moři do přístavního města Koper, které je nejdůležitějším slovinským přístavem. Malebné středomořské místo na pobřeží Terstského zálivu, na vás dýchne historií sahající do období starověkého Řecka. Prohlídka městečka Piran, které je perlou slovinského pobřeží. Procházka malebnými uličkami přes hlavní náměstí s pomníkem houslisty Giuseppa Tartiniho  (zdejšího rodáka a autora slavné Sonáty g moll známé jako Ďáblův trylek) ke kostelu sv. Jiří s kampanilou a baptisteriem. Večer návrat na ubytování.

4. den: Po snídani prohlídka hlavního města Lublaně, odkaz stavitele J. Plečnika. Procházka barokními uličkami starého města plnými kaváren a obchodů, nábřeží řeky Lublanice, Trojmostí, Dračí most, pestrá městská tržnice, katedrála, Lublaňský hrad, klášter Križanke a další. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdějších večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování ve 2 lůžkových pokojích v hotelu***, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: vstupné do památek, pobytovou taxu 3 €/os./pobyt, lanovku, cestovní pojištění

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno, Mikulov. Svozy: Ostrava 350 Kč, Nový Jičín 300 Kč, Olomouc 250 Kč, Přerov 200 Kč, Hodonín 150 Kč.