Španělsko a Andalusie - poznávací

Program zájezdu:

1. den: V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den: V odpoledních hodinách příjezd na pobřeží Costa Brava. Ubytování, volný program, možnost koupání.

3. den: Celodenní pobyt u moře, individuální volno.

4. den: Po snídani odjezd do Barcelony (UNESCO).  Návštěva historického centra města i modernistické čtvrti a architektonická díla A. Gaudího s průvodcem např. Gotická čtvrť s katedrálou Sv. Eulálie, přístav, vrch Montjuic, pěší promenáda La Rambla, Kolumbův památník, světoznámá katedrála Sargada Familia. Odjezd na ubytování.

5. den: Cesta do Andalusie se zastávkou  ve Valencii, které je třetím největším španělským městem, prohlídka centra a nejzajímavějších památek s průvodcem např. katedrála, Llotja de la Seda (Hedvábný trh), modernistický komplex Ciutat de les Arts i les Ciènces (Město umění a vědy). Pokračování v cestě na jih, ubytování.

6. den: Granada (UNESCO), město na úpatí Sierry Nevady s krásnými památkami z doby maurské nadvlády – palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami  (obojí vstup bez záruky), pevnost Alcazaba, katedrála, městská čtvrť Albaicin s labyrintem uliček v maurském stylu. Odjezd na pobřeží Costa del Sol, ubytování.

7. den: Celodenní pobyt u moře v letovisku Costa del Sol, individuální volno.

8. den: Výlet do Malagy, přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.  Po cestě zastávka v půvabném městečku Ronda ve skalní rozsedlině. Ubytování.

9. den: Gibraltar - krátká zastávka s pohledem na Gibraltarskou  skálu, Tarifa - zastávka v městečku, které je nejjižnějším výběžkem Evropy. Cádiz - důležitý přístav s krásnou promenádou, katedrálou a centrem s úzkými uličkami a trhy. Odjezd na ubytování.

10. den: Sevilla (UNESCO), prohlídka města s třetí největší katedrálou v Evropě a maurskou zvonicí La Giralda, královský palác Alcazar v arabském stylu s nádhernou sadovou úpravou, tzv. Archivo de Indias s dokumenty o španělské kolonizaci Ameriky, typická patia a nádherné parky, kostel Santa Ana s hrobem Kryštofa Kolumba. Odpoledne odjezd na ubytování.

11. den: Madrid – prohlídka hlavního města Španělska a jeho pamětihodností např. Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Odjezd na ubytování.

12. den: Zaragoza (UNESCO), poutní Bazilika del Pilar (stropní malba od místního rodáka Francisca Goyi), katedrála La Seo , palác Aljafería, zbytky římských hradeb. Přejezd na území Francie, ubytování

13. den: Monako – prohlídka města s možností návštěvy Knížecího paláce, Oceánografického muzea, Casina, proslulé botanické zahrady Jardin Exotique, procházka kolem přístaviště jachet, možnost pobytu na městské pláži. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

14. den: V dopoledních hodinách příjezd do nástupních míst.

*CK si vyhrazuje právo na změnu programu

Cena zahrnuje: 10 x ubytování ve Španělsku v hotelu **/*** ve dvoulůžkových pokojích, 1x ubytování ve Francii v hotelu ** nebo hotel F1, 10x snídaně, služby průvodce, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje: vstupné, cestovní pojištění, večeře (na dotaz v CK), pobytovou taxu.

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno. Svozy: Ostrava (+350 Kč), Nový Jičín (+300 Kč), Olomouc (+250 Kč), Přerov (+200 Kč), Hodonín (+150 Kč).