Mauthausen

Městys Mauthausen v Horních Rakousích je proslulý největším a také nejkrutějším koncentračním táborem z druhé světové války, kde zahynulo mnoho Čechů a Slováků. Tábor byl vybudován pro práci v žulových dolech, ve kterých zemřely tisíce lidí. Vyhlazovací tábor se postupně rozšířil na 4 hlavní tábory a více než 50 podtáborů. Nejobávanějším místem byly tzv. schody smrti, po kterých byli vězni nuceni vynášet 50 kg vážící žulové kvádry. V roce 1942 zde byli popraveni čeští hrdinové, kteří pomáhali při atentátu na Heydricha. V táboře jsou zachovány budovy, které je možné si prohlédnout (např. dezinfekční místnosti, plynové komory, domy, ve kterých žili vězni atd.). Počty zabitých lidí nebylo možné nikdy určit, neboť většina záznamů byla zničena Němci.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná ze severní Moravy kolem 2-3. hod. ranní a končí v Hodoníně kolem 7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

nejdříve se pojedeme podívat do nacistického koncentračního tábora Mauthausen. Zde bude probíhat individuální 2 hodinová prohlídka s možností stažení mobilní aplikace - audioprůvodce v češtině (pomocí chytrých mobilních telefonů). V táboře jsou zachovány budovy, které je možné si prohlédnout (např. dezinfekční místnosti, plynové komory, domy, ve kterých žili vězni atd.)  Prohlídka není vhodná pro osoby mladší 14 let. Následně se přesuneme do 20 km vzdáleného města Linec (německy Linz). Následuje prohlídka historického centra s průvodce, osobní volno, které můžeme využít k individální procházce a k občerstvení v některé z restaurací nebo kaváren. Předpokládaný odjezd z Linze je okolo 17:30 hodin.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína a Břeclavi, průvodce, vstupné do tábora, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za poplatek Olomouc 250 Kč, Přerov 200 Kč, Hulín 150 Kč, Otrokovice 150 Kč, Uherské Hradiště 150 Kč,  Kyjov 50 Kč.

 

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 18. 04. 2020 sobota
do 18. 04. 2020 sobota
Autobus
Brno, Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
740 Kč
za osobu