St. Pölten a Melk

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Ostravy kolem 3. hod. ranní a končí v Hodoníně kolem 7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program výletu:

 Odjezd v ranních hodinách podle nástupních míst směrem na Mikulov, Vídeň do St. Pöltenu. St. Pölten je hlavním městem a administrativním centrem největší rakouské spolkové země Dolní Rakousko. Město má nejen bohatou historii, ale okouzlí vás nádhernými barokními domy, romantickou secesí i neobvyklými stavbami moderní architektury. Od roku 1986 je zemským hlavním městem. Centrum města tvoří podlouhlé radniční náměstí Rathausplatz, na jehož jižní straně stojí radnice. Celé náměstí je lemováno krásně upravenými barokními měšťanskými domy, které mají svoji vlastní zajímavou historii. Na náměstí se nachází i Městské divadlo. K nejkrásnějším barokním památkám města i celé země patří budova bývalého Ústavu anglických slečen, který byl založen roku 1706. Za návštěvu stojí také Dolnorakouské zemské muzeum s rozsáhlými expozicemi o historii, umění a přírodě v regionu.
Odpoledne po prohlídce města přejedeme do Melku, malebného městečka na břehu Dunaje. Výraznou dominantou je zdejší barokní klášter, postavený na vysoké skále nad městem. Jde o jeden z nejkrásnějších klášterů v Rakousku a také největší benediktýnský klášter v Evropě, který byl odjakživa kulturním a duchovním centrem oblasti.

V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR. Drobné změny v programu jsou možné. 

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, služby průvodce v autobuse.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Kroměříž 150 Kč, Zlín, Přerov, Prostějov, Olomouc 200 Kč, Brno 300 Kč, Frýdek-Místek, Ostrava 400 Kč.

Cena obsahuje

autobusovou dopravu, služby průvodce v autobuse.

Cena neobsahuje

příplatek za nástupní místo, cestovní pojištění, případné vstupy.
Minimální počet účastníků z jednotlivých nástupních míst je 6 osob. Při nižším počtu nemusí být nástupní místo realizováno.

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 19. 10. 2019 sobota
do 19. 10. 2019 sobota
Autobus
Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
570 Kč
za osobu