Wachau

Poslední volná místa - neváhejte!
 

Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob. V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná z Ostravy kolem 2-3. hod. ranní a končí v Hodoníně kolem 7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

Jedná se o středně náročný turistický zájezd. Vystoupáme od kostela Karner (215 m n.m.) ke zřícenině hradu Dürnstein (400 m n.m.), dále k rozhledně Starhembergwarte (564 m n.m.) a k chatě Feselhütte s možností občerstvení. Dalším cílem bude nedaleký vrchol Vogelbergu (546 m n.m.), dále po Wachauské hřebenovce až k chatě Pomaßl (340 m n.m.) s další možností občerstvení. Nakonec po panoramatické stezce spadneme nad vinohrady do Weißenkirchenu in der Wachau (240 m. n. m.) k vlakovému nádraží.Během této nádherné túry z Dürnsteinu do Weißenkirchenu ušlapeme 16 km s celkovým převýšením 875 metrů, túra nám se zastávkami zabere přibližně 6 hodin. 

Po 15. hodině přejezd autobusem do St. Lorenzu na pravý břeh Dunaje a výjezd ke zřícenine hradu Aggstein (501 m n.m.), která je nejnavštěvovanější památkou Dolních Rakous. Prohlídka objektu (výstavy Nibelungů - germánských legend, stavebních etap výstavby hradu a modelu hradu, rytířského sálu, taverny, kaple a růžové zahrady), nádherné výhledy na levý břeh Dunaje.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, služby průvodce v autobuse.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Kroměříž 150 Kč, Zlín, Přerov, Prostějov, Olomouc 200 Kč, Brno 300 Kč, Frýdek-Místek, Ostrava 400 Kč.

Vstupy:

hrad Aggstein - dospělí 6,7 EUR, děti 6-16 let 4,6 EUR.