Kos

KM TRAVEL, Kos
Západ slunce s výhledeme na kostel ve vesnici Asfendiou
KM TRAVEL, Kos
Obecní budova
KM TRAVEL, Kos
Písečná pláž brzo ráno
KM TRAVEL, Kos
Malý ostrov Kastri u Kosu
KM TRAVEL, Kos
výhled na vesnici Kefalos
KM TRAVEL, Kos
Hrad rytířů svatého Jana
KM TRAVEL, Kos
Krásný výhled do jedné uličky na ostrově Kos. Ostrov Kos je vyhledávanou turistickou destinací v Řecku.
KM TRAVEL, Kos
Přístav v hlavním městě Kos

Co se vám na Kosu bude líbit?

Ostrov Kos okouzlí snad každého návštěvníka svou přírodou, historií i klidem. Stopy dávných časů poznamenaly tvář celého ostrova a najdete zde pozůstatky helénských měst a chrámů, ruiny byzantských kaplí, turecké minarety a středověké pevnosti. Ostrov je také spojen se jménem nejslavnějšího rodáka Hippokrata „otce medicíny“, kterého nám připomíná nejvýznamnější památka - starověké lázně Asklepion. Pro svůj rozmanitý terén je zde nejoblíbenějším dopravním prostředkem turistů kolo. Přestože jižní část ostrova je členitější můžeme právě zde najít ty nejkrásnější písečné pláže táhnoucích se několik kilometrů až do letoviska Kefalos.
Pobyt na ostrově lze doporučit jak rodinám s dětmi hledající zlatavé písčité pláže s pozvolným vstupem do průzračného moře tak klientům, jež vyznávají aktivní dovolenou.

Kde Kos leží: najdeme ho v jihovýchodní části Egejského moře, v souostroví zvaném Dodekanissa tedy Dvanactiostroví. Kos je třetím největším ostrovem v tomto souostroví hned po Rhodosu a Karpathosu. Je vzdálený pouhých 5 km od tureckého pevniny.

Pláže: severnímu pobřeží ostrova lemovanému písečnými až oblázkovými plážemi dominují výhledy na další nedaleké řecké ostrovy a také na protilehlý turecký Bodrum, vzdálený přibližně 20 km, kam se dostanete trajektem.

Pobytová místa: klidnější letoviska s velmi dobrou dostupností do centra dění.

Doprava: letecky za Brna nebo Ostravy. Samotný let trvá přibližně 2,5 hodiny. Transfer na místě (z letiště na ubytování) od cca 30 minut do 2 hodin.

Náš osobní tip na výlet: v samotné špici ostrova se nachází hlavní město Kos považované právem za město Rhodos v malém. Mimo promenády lemované palmami a písčito-oblázkové pláže zde najdeme pozůstatky městských hradeb z helénského období, římskou Agoru a Odeon a také Osmanskou mešitu. Jen kousek od historické jádra města se nachází mohutná pevnost z dob johanitů. Odpočinout si můžeme pod listy slavného Hippokratova platanu, kde největší lékař antiky vyučoval své žáky.

Nebyly nalezeny žádné výsledky.