Hotel SAILY BEACH

Letecky z Brna
Polopenze
13.06. - 20.06.2024 (7 nocí)

Od 11 990 Kč za osobu

sleva až 4200 Kč

Hotel KATIA

Letecky z Brna
Snídaně
27.06. - 04.07.2024 (7 nocí)

Od 14 931 Kč za osobu

sleva až 1809 Kč

Hotel NIRVANA

Letecky z Brna
Snídaně
25.07. - 01.08.2024 (7 nocí)

Od 14 751 Kč za osobu

sleva až 1659 Kč

Studio LA LUNA

Letecky z Brna
Bez stravy
25.07. - 01.08.2024 (7 nocí)

Od 14 391 Kč za osobu

sleva až 1639 Kč


Pláž Mylopotamos, poloostrov Pelion, Řecko, KM TRAVEL

Co se vám na Pelionu bude líbit?

Poloostrov Pelion je opředen mnoha mýty a legendami – je sídlem řeckých bohů a kentaurů. V řecké mytologii byl Pelion sídlem krále Pélea, ale také zde pobývali Achiles, Hérakles a Jáson. Právě z přístavu Volos vyplul Jáson s argonauty na lodi Argó získat zlaté rouno. Přístav Volos proto bývá označován jako vstupní brána na poloostrov Pelion.
Hora Pilion potom byla domovem bájných kentaurů. Zde byste marně hledali pozůstatky antických památek jako je tomu v Aténách. Pelion však nabízí, na rozdíl od vyprahlého vnitrozemí, něco jiného – nezkrotnou zelenou přírodu, staleté stromy a záplavu květin. Patří ještě dnes k nejzachovalejším přírodním krajinám v Řecku!

Díky ideálnímu klimatu se zde daří exotickým rostlinám. Klikaté horské silničky Vás nedotčenou přírodou zavedou do svébytných horských vesniček, které se mohou pyšnit jedinečnou architekturou. Užijte si pěší túry a panenské přírody, neboť poloostrov Pelion nabízí nespočet cest a cestiček vinoucích se lesnatou krajinou vedoucích k odlehlým plážím či vodopádům. Stezky jsou dobře
značené, takže se obejdete i bez průvodce. Užijte si svěží zeleň a po každodenním shonu vytoužený klid.

Poloostrov Pelion je omýván z jedné strany Egejským mořem a Pagasitickým zálivem ze strany druhé. Veškerý turistický ruch se soustřeďuje ve východní části poloostrova.

Pláže:

Písečné, oblázkovo-písečné i oblázkové vždy s pozvolným vstupem a klidným mořem bez větších vln. Nejvyhledávanější pláže najdeme na severovýchodním pobřeží Pelionu.

Podnebí:

Podnebí je zde takřka ideální. Typické středomořské podnebí s teplotami od 25-30 stupňů. Počasí během sezóny je poměrně konstantní jasno s teplotami okolo 30 stupňů.

Aktivity:

Poloostrov Pelion je převážně hornatý, s odlehlými plážemi a proto jej vyhledávají zejména vyznavači turistiky a objevovatelé méně známých letovisek.

Přehled výletů pro oblast Pelion:

www.kmtravel.cz/vylety-pelion

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.