Bratislava s plavbou

KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
Bratislavský hrad
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
most Apollo
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
Bratislavský hrad
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
Pohled na staré město s hradem
KM TRAVEL, Slovensko, Bratislava
Michalská brána


Bratislava je hlavní a největší město Slovenska, centrum Bratislavského kraje a historická metropole někdejších žup Prešpurské a Bratislavské. Rozkládá se na obou březích Dunaje, v jihozápadní části země, při hranici s Maďarskem a Rakouskem.

Jak probíhá cesta autobusem:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná v brzkých ranních hodinách a končí v Hodoníně kolem 6-7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program zájezdu:

V ranních hodinách odjezd z Hodonína do Bratislavy.
Výlet začneme prohlídkou hlavního města Slovenska Bratislavy. Uvidíme Michalskou bránu, Bratislavský hrad, odkud je krásný výhled na staré město, pak most SNP a další. Městské centrum je charakterizováno mnohými paláci v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 - 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Bude čas i na individuální program.
Odpoledne poplujeme lodí po Dunaji na zříceninu hradu Devín, jednu z nejnavštěvovanějších slovenských památek. Zřícenina středověkého hradu se tyčí na 212 metrů vysoké skále nad soutokem řek Moravy a Dunaje. Tento hrad byl vybudován na místě římského tábora a velkomoravského hradiště známého už roku 864 pod názvem Dowina.
Po prohlídce hradu odjezd zpět.

Cena zahrnuje: 

autobusovou dopravu z Hodonína a Břeclavi, průvodce v autobuse, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: 

příplatky za nástupní místa Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Hulín 150 Kč, Otrokovice 150 Kč, Přerov 200 Kč, Prostějov 250 Kč, Olomouc 200 Kč. Nástupní místo Ostrava, Frýdek - Místek 250 Kč na vyžádání při minimálním počtu 6 osob, cestovní pojištění cca 18 Kč, vstupy.

Orientační ceny vstupů:

Plavba Bratislava - Devín: dospělí 12 EUR, děti (2-15 let) 8 EUR, vstup na hrad Děvín 5 EUR.

Názory klientů

"Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za hezký a vydařený poznávací zájezd do Bratislavy a zříceninu hradu Devín. Byli jsme velice spokojení jak s organizací zájezdu, tak i s programem. Hlavně bychom chtěli poděkovat paní průvodkyni za přístup, ochotu, trpělivost a perfektní výklad.
Manželé Jelínkovi"

Termíny

Délka
Termín
Doprava
Strava
Cena
0 nocí
od 04. 10. 2020 neděle
do 04. 10. 2020 neděle
Autobus
Břeclav, Frýdek - Místek, Hodonín, Hulín, Kyjov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Přerov, Uherské Hradiště
Bez stravy
430 Kč
za osobu