Nízké Tatry

Nízké Tatry jsou druhým nejvyšším pohořím Slovenska. Rozprostírají se mezi řekami Váh a Hron. Nízké Tatry jsou známé také jako Národní park Nízké Tatry, který byl vyhlášen v roce 1978 a patří k devíti národním parkům na Slovensku. Nejvyšší horou je Ďumbier s výškou 2043 m, druhou nejvyšší horou je Chopok s výškou 2024 m. Každým rokem Nízké Tatry navštíví stále více turistů, kteří si užívají krásu přírody, jež je v některých koutech přirovnávána k panenské přírodě.

Program:

v dopoledních hodinách příjedeme do Demänovskej doliny, kde nastoupíme na lanovku, kterou pojedeme až do stanice pod Chopkom. Po příjezdu do stanice bude zhruba hodinový rozchod. Během rozchodu můžete sami zdolat výstup na Chopok nebo si jen
užívat krásného výhledu. Následně se vydáme na túru dlouhou 12 km - od Kamenné chaty, kde se můžete občerstvit, vyrazíme směrem k Demänovskému sedlu, Kumštovému sedlu a dále směrem na Ďumbier, tam Vás ohromí krásný výhled na Vysoké Tatry, Západní Tatry, Chočské vrchy a hřebeny Nízkých Tater až ke Králové holi. Z Ďumbieru nás čeká cesta zpět do Kumštového sedla, odkud se vydáme na Širokou dolinu a poté na Lúčky. Po zdolání trasy se můžete občerstvit v místních restauracích, popřípadě můžeme zastavit při cestě zpět v motorestu Dechtáre. Plánovaný odjezd zpět do ČR je cca v 17 hodin.