Hotel KATIA

Letecky z Brna
Snídaně
27.06. - 04.07.2024 (7 nocí)

Od 14 102 Kč za osobu

sleva až 2713 Kč

Pláž Abovos v letovisku Afissos, Pelion, Řecko, KM TRAVEL

Proč právě Afissos?

Letovisko Afissos se stejnojmennou vesničkou se nachází v kraji Thesálie na poloostrově Pelion, jen pár kilometrů od letoviska Koropi. Podle pověsti z bájných dob se zde zastavil Jáson s argonauty doplnit zásoby vody po cestě do Kolchidy. Jako je tomu na celém poloostrově i Afissos patří k těm místům, která se můžou pyšnit velmi zachovalou a nezkrotnou přírodou. Oproti východnímu pobřeží se zde kopce svažují jen mírně, a proto je západní část Pelionu mnohem lépe přístupná, což poznáte i u kvality silnic. Vhodnější prostředí dalo také vzniknout několika přírodním přístavům. Vesnice Afissos je jednou z tradičních rybářských vesniček, v Pagasitickém zálivu usazená v mírném svahu, což nabízí nádherné panoramatické výhledy na moře. Zajímavostí je, že je vystavěna jako amfiteátr. Oproti Koropi můžeme letovisko nazvat poněkud rušnějším. Vesnička nabízí větší množství taveren, barů, kaváren a obchodů.

Podnebí:

Podnebí je zde takřka ideální. Typické středomořské podnebí s teplotami od 25-30 stupňů. Počasí během sezóny je poměrně konstantní jasno s teplotami okolo 30 stupňů.

Pláže:

Oblázkovo-písečné s pozvolným vstupem a mořem téměř bez vln i při větrném počasí přímo vybízejí k rodinné dovolené s dětmi.

Aktivity v okolí:

Poloostrov je převážně hornatý, a proto jej vyhledávají zejména vyznavači turistiky a objevovatelé méně známých letovisek. Samozřejmě zde najdete vše pro pohodovou dovolenou - najdete tu obchůdky, restaurace i bankomat.

Vzdálenost od letiště: 45 km.

 

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.