Nic nenalezeno
Limone sul Garda, městěčko u Lido di Garda, Itálie, KM TRAVEL

Proč jet do Limone sul Garda?

Na severozápadním pobřeží jezera Lago di Garda v Itálii leží městečko Limone sul Garda. Limone sul Garda láká své návštěvníky na malebnou kopcovitou krajinu s úžasným výhledem na jezero. Název Limone byl odvozen od citrónů, jejichž pěstováním se město proslavilo. Původně rybářská vesnička Limone sul Garda byla vystavěna přímo u jezera, pod strmými skalnatými útesy, které zároveň chránily město před silnými větry.

Na promenádě podél jezera dnes najdete nejen volně rostoucí citronovníky, ale i olivovníky, agáve, oleandry a palmy. Limone sul Garda se může pochlubit malebným historickým centrem se starými kamennými domy, úzkými uličkami a přístavem, obklopeným bujnou zelení. Město nabízí nekonečné možnosti relaxace, odpočinku, poznávání, procházek i sportu. Vody jezera jsou ideální pro koupání a nejrůznější vodní sporty, jako je surfování, jízda na vodních lyžích nebo plachtění. Užijte si procházky po pobřeží a po okolních svazích porostlých ovocnými sady a olivovníky nadchnou milovníky romantiky. Chcete-li mít skutečně krásný výhled, vydejte se na horu Cima Mughere (1.161 m.n.m.). Nachází se na západ od Limone sul Garda a na vrchol je možné se dostat i na kole. Svým návštěvníkům se odvděčí krásnými výhledy na okolní krajinu a jezero. Limone představuje typické gardské letovisko, kde si přes den užíváte sluníčka a koupání na rozlehlých plážích a s brzkým soumrakem (slunce zde díky skalnímu masívu zapadá podstatně dříve) příjemných večerních procházek a ochutnávek v místních restauracích.
Každé úterý od 8.00 do 13.00 se zde koná týdenní trh, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry, salámy, suvenýry či oblečení.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.