Výlety Kréta

Palác Knossos a Heraklion

jeden z nejoblíbenějších výletů na Krétě. Navštívíte nejznámější archeologickou památku z mijonské civilizace. Sídlo krále Minoa palác Knossos leží jen 7 km od Heraklionu a byl postaven v roce 1 700 př. n. l. Budete mít možnost projít úzkými, navzájem provázanými chodbami labyrintu a uvidíte prastarou kulturu Kréty. Součástí výletu je zastávka v hlavním městě ostrova zde budete mít možnost nakoupit si na tradičním krétském tržišti. Cena: 39 EUR

Elounda, ostrov Spinalonga a město Agios Nikolaos 

Oblíbený lodní výlet. I přesto, že se v letovisku nacházejí všechny luxusní hotely, patří oblast Elounda k chráněným oblástem přírodních krás Řecka. Toto letovisko patří k nejoblíbenějším, zejména u klientů vyšší vrstvy. Z malého přístavu odplujete na ostrov Spinalonga, který leží v průzračných vodách Mirabelského zálivu. Benátská pevnost z 16. století sloužila ve 20. letech na ostrově jako leprosarium. Osoby nemocné leprou tu žili ve společenství až do roku 1957. Návštevy před odjezdem z ostrova procházely kompletní dezinfekcí. Poslední zastávka bude v „řeckých benátkách“, v letovisku Agios Nikolaos. Můžete se projít městem nebo posedět v kavárničkách u jezera. Cena 52 EUR.

Neznámá Kréta a Akvárium 

“Cretan Aquarium” leží kousek od hlavního města ostrova – Heraklionu. Největší akvárium v Evropě má 32 obřích a 25 menších akvárií s dokonale vyobrazeným reliéfem mořského dna a žije zde před 4 000 mořských druhů. V druhé části výletu se vydáme přes olivové háje a vinice do vnitrozemí. Zde proběhne malá ochutnávka vína, rakije nebo výrobků z olivového oleje. Navštívíme hrnčířskou dílnu s krétkou keramikou. Cena 38 EUR.

Ierapetra, ostrov Chrissi

Prohlédnete si město Ierapetra, které leží na jihovýchodě ostrova u pobřeží Libyjského moře. Z přístavu přeplujete na neobydlený ostrov Chrissi, který je z jedné třetiny oblokem cedrovým lesem. Tyrkysové moře, zlatavý písek a množství mušlí. Tento ostrov je často nazývám krétským Karibikem a patří k chráněným přírodním rezervacím. Zažijte exotickou atmosféru při koupání a potápění. Cena 57 EUR.

Ostrov Gramvousa a laguna Balos

Celodenní výlet na dříve pirátský ostrov Gramvousa, na kterém se nachází stará benáská pevnost z 16. století. Odtud můžete spatřit krásný výhled na nejfotografovanější lagunu s jemným pískem – lagunu Balos. Doporučujeme milovníkům koupání a opalování. Cena 65 EUR.

 

Soutěska Samaria - tento celodenní výlet obzvlášť doporučujeme milovníkům přírody.  Soutěska se nachází na severo-západní části ostrova v pohoří Lefká Ori. Ještě na začátku června můžete na vrcholcích hor spatřit sníh. Pěší tůra je dlouhá 18 km a po cca 6 hodinách tůry dorazíte do vesnice Agia Roumeli k Libyjskému moři. Po relaxaci a koupání v průzračném moři pojedete autobusem zpět na ubytování. Cena 60 EUR.