Návštěva Athén

Odjezd do Athén okolo 7 ranní. V Aténách nás čeká okružní jízda městským autobusem v doprovodu našeho průvodce. Autobus nás zaveze k nejvýznamnějším památkám v Aténách(historické centrum Atén Plaka, náměstí Syntagma, náměstí Monastiraki, Akropole v Aténách, nákupní zóna v ulici Ermou atd). Po prohlídce města s průvodcem budete mít přibližně 4 hodiny volného času na vlastní prohlídku Atén. Našim posledním zážitkem bude střídání Evzoni (prezidentské stráže) před parlamentem. Plánovaný odjezd z Athém je okolo 22:00 hodiny.

Plavba na ostrov Skiathos

Z přístavu Pefki (cca 9:00) odplouvá naše loď na ostrov Skiathos. O hodinu a 20 minut později se vylodíme ve městě Skiathos. Zde budete mít dostatek volného času na procházku, nákupy nebo kávu v hlavním městě Skiathos. Náš průvodce vás vezme na malou prohlídku města. Můžete si prohlédnout muzeum Alexandrose Papadiamantise a kostel sv. Mikuláše, který je na malém kopci na okraji města. Naší další zastávkou je pak známá pláž Koukounaries. Užijete si dostatek volného času na koupání s odpočinkem u moře. Naše loď odjíždí přímo z pláže Koukounaries do přístavu Pefki. Návrat na ubytování je okolo 19:00 hodiny.

Plavba na ostrov Lichadonisia - "řecké Bahamy"

V ranních hodinách odjezd autobusem do přístavu Kavos na St. George, ze kterého odplouvá naše loď na plavbu. Čeká nás cca 40 minutová plavba krásnými ostrovy Lichadonisie. Naše prohlídka zahrnuje vrak lodi potopený v hloubce 10 metrů, rodinu tuleňů druhu „Monachus Monachus“, starou opuštěnou vesnici na ostrově Monolia a ruiny kláštera. Zbytek výletu strávíme na písečné pláži ostrova Monolia a vychutnáváme si lenošení na písečné pláži a koupání v tyrkysovém moři. V ceně výletu je oběd a sklenka vína. Příjezd na ubytování je plánovaný okolo 16:00 hodiny.

OSTROV AEGINA = oblíbené místo Athéňanů, pro milovníky antické historie

V ranních hodinách po cestě ještě zastavíme v Prokopi na prohlídku kláštera St. John the Russian a pak pokračujeme do přístavu Pireus u Athénách. V cca 10:00 odplouváme na 19 km vzdálený ostrov Aegina. V dávných dobách byl ostrov Aegina slavnější než samotné Athény. Jako první si prohlédneme slavný (ženský) kláštěr St. Nektarios a dozvíme se více o životě velmi oblíbeného ortodoxního světce St. Nektariose. Dále navštívíme hlavní město ostrova. Budete mít zde cca hodinu na procházku, kávu nebo oběd. Z Aeginy odplouváme zpět do Pirea cca v 16:30. Návrat na ubytování okolo 22:00 hodiny.

 

Severní pláže EVIA - Golden Beach a Porto Pefko

Během jednoho dne se budeme koupat rovnou na dvou nejkrásnějších pláží v severní části ostrova Evia. Odjezd cca 10:00 hodin. Naší první zastávkou je nejznámější pláž na severní Evii – Golden Beach. Užijete si písečnou pláž a křišťálově čistou vodu. Poté navštívíme pláž, která se nachází v borovicovém stínu – pláž Porto Pefko. Budeme mít cca 2 - 3 hodiny na koupání a relax na pláži. Návrat na ubytování je mezi 16:00 – 17:00 hodinou.

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.