Návštěva Athén

Odjezd autobusem z Pefki v 07.00 přes hlavní evijskou osu Chalkida do Athén. Autobus nás zaveze k nejvýznamnějším památkám - historické centrum Athén (Plaka, náměstí Syntagma, náměstí Monastiraki, Akropole v Athénách – možnost individuální prohlídky, nákupní zóna v ulici Ermou...). Po prohlídce města budete mít cca 4 hodiny volného času na prohlídku Athén.  Odjezd z místa setkání před řeckým parlamentem, kde bude naším posledním zážitkem střídání Evzoni - prezidentské stráže před parlamentem. Návrat do Pefki ve 22.00.

CENA: 50 €, DĚTI (6-12) 40 €, DĚTI (1-5) ZDARMA Ceny jsou včetně lodního lístku.

Plavba na ostrov Skiathos

Odjezd lodí z přístavu Pefki v 09.00. Plavba do hlavního města ostrova, které nese stejný název, potrvá asi 1,5 hodiny. Budete mít cca 3 hodiny volného času na procházku, nákupy nebo kávu ve městě Skiathos.  Můžete si prohlédnout muzeum  Alexandrose  Papadiamantise - rodák a slavný spisovatel a kostel Sv. Mikuláše, který je na malém kopci ve městě - odtud nádherný výhled a také možnost shlédnout přistávání letadel přímo nad hladinou moře – letiště je velmi blízko – úžasný zážitek. Poté odjezd lodí na známou pláž Koukounaries – cca 30 minut plavby. Zde cca 3 hodiny volného času na koupání nebo posezení v kavárně u moře. 

Loď: bar, WC, 2 paluby - volný pohyb.

Pláž: písečná, WC, převlékárny, 2 lehátka + slunečník 10-15 €, ale lze ležet kdekoliv pod stromy. Doporučujeme koupit nápoje na lodi nebo na Skiatosu – na pláži vysoké ceny.  Návrat do Pefki v 18.00.

CENA: 27 € , DĚTI (6-12) 22 €, DĚTI (1-5) ZDARMA

Plavba na ostrov Lichadonisia - "řecké Bahamy"

Lichadonisia leží severozápadně od ostrova Evia a skládá se ze 7 malých ostrůvků oklopených mořskou hladinou všech odstínů modré barvy. Právem je nazýváno Řecké Bahamy.
Odjezd autobusem z Pefki v 07.15 do přístavu Kavos nebo St. George, kde nastoupíme na loď. Poté plavba cca 40 minut krásnými ostrovy Lichadonisie. Uvidíte vrak lodi potopený v hloubce 10 m, rodinu středomořských tuleňů druhu „Monachus Monachus“, starou opuštěnou vesnici na ostrově Monolia a ruiny kláštera. Příjezd na soukromou písečnou pláž ostrova Monolia - odpočinek i koupání v tyrkysovém moři.

V ceně výletu je oběd - výběr ze 3 jídel, sklenka vína + nealko – výdej organizuje průvodce.

Nezapomenout - koupací potřeby, opalovací krém.

Pláž: písek s drobnými oblázky (doporučujeme boty do vody), možnost šnorchlování, WC, převlékárna, plážový bar. Návrat do Pefki  16.00.   

CENA: 40 € VČETNĚ OBĚDA, DĚTI (6-12) 30 €, DĚTI (1-5) ZDARMA

Trhy a termální lázně v Edipsos

Z Pefki odjezd v 8:00 od přístavu. O půl hodiny později dorazíme na místní trh, kde si budete moci nakoupit, místní speciality a následně se vydáme do vesnice Oreoi, abychom si vychutnali ranní kávu a obdivovali sochu býka z Oreoi. Tento obdivuhodný zázrak je veřejně vystavená socha dokonalé krásy. Naše další zastávka je pak v letovisku Loutra Edipsos u termálních pramenů Edipsos. Prameny mají vice, než 20 000 let dlouhou historii! Zmiňují se o nich dokonce Aristoteles a Strabón.


V severní Evii jsou lázně Edipsos známé pro své léčivé vlastnosti. Nejnovější památkou ve městě je kopie bronzové sochy představující Herkula, který byl podle mýtu důvodem, proč termální prameny vůbec vznikly. Héfaistos byl požádán Athénou, aby vytvořil prameny pro Herkula, aby mohl vyléčit jeho rány. Zůstaneme zde cca 3 hodiny, abychom se koupali a ochutnali některé z tradičních řeckých specialit v místních tavernách nebo zašli na šálek řecké kávy. Náš den končí těmi nejlepšími vzpomínkami, do Pefki se vracíme v pozdějších odpoledních hodinách.

CENA: 20 €, DĚTI (6-12) 15 €, DĚTI (1-5) ZDARMA

 

Uvedené ceny jsou orientační. Výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 a více osob.

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.