Návštěva Athén

Odjezd do Athén okolo 7 ranní. V Aténách vás čeká okružní jízda městským autobusem. Autobus vás zaveze k nejvýznamnějším památkám v Aténách (historické centrum Atén Plaka, náměstí Syntagma, náměstí Monastiraki, Akropole v Aténách, nákupní zóna v ulici Ermou atd). Po prohlídce města budete mít přibližně 4 hodiny volného času na vlastní prohlídku Athén. Naším posledním zážitkem bude střídání Evzoni (prezidentské stráže) před parlamentem. Plánovaný odjezd z Athén je okolo 22:00 hodiny.
Cena: 35 EUR

Plavba na ostrov Skiathos

Z přístavu Pefki (cca 9:00) odplouvá loď na ostrov Skiathos. O hodinu a 20 minut později se vylodíme ve městě Skiathos. Zde budete mít dostatek volného času na procházku, nákupy nebo kávu v hlavním městě Skiathos. Můžete vyrazit na malou prohlídku města. Můžete si také prohlédnout muzeum Alexandrose Papadiamantise a kostel sv. Mikuláše, který je na malém kopci na okraji města. Naší další zastávkou je pak známá pláž Koukounaries. Užijete si dostatek volného času na koupání s odpočinkem u moře. Naše loď odjíždí přímo z pláže Koukounaries do přístavu Pefki. Návrat na ubytování je okolo 19:00 hodiny.

Cena: 25 EUR z Pefki, 33 EUR z Edipssos

Plavba na ostrov Lichadonisia - "řecké Bahamy"

V ranních hodinách odjezd autobusem do přístavu Kavos na St. George, ze kterého odplouvá naše loď na plavbu. Čeká nás cca 40 minutová plavba krásnými ostrovy Lichadonisie. Naše prohlídka zahrnuje vrak lodi potopený v hloubce 10 metrů, rodinu tuleňů druhu „Monachus Monachus“, starou opuštěnou vesnici na ostrově Monolia a ruiny kláštera. Zbytek výletu strávíme na písečné pláži ostrova Monolia a vychutnáváme si lenošení na zlatavé písečné pláži a koupání v tyrkysovém moři. V ceně výletu je oběd a sklenka vína. Příjezd na ubytování je plánovaný okolo 16:00 hodiny.
Cena: 40 EUR včetně obědu

OSTROV AEGINA = oblíbené místo Athéňanů, pro milovníky antické historie

V ranních hodinách po cestě ještě zastavíme v Prokopi na prohlídku kláštera St. John the Russian a pak pokračujeme do přístavu Pireus u Athénách. V cca 10:00 odplouváme na 19 km vzdálený ostrov Aegina. V dávných dobách byl ostrov Aegina slavnější než samotné Athény. Jako první si prohlédneme slavný (ženský) kláštěr St. Nektarios a dozvíme se více o životě velmi oblíbeného ortodoxního světce St. Nektariose. Dále navštívíme hlavní město ostrova. Budete mít zde cca hodinu na procházku, kávu nebo oběd. Z Aeginy odplouváme zpět do Pirea cca v 16:30. Návrat na ubytování okolo 22:00 hodiny.

Cena: 60 EUR

Trhy a termální lázně v Edipsos

Z Pefki odjezd v 8:00 od přístavu. O půl hodiny později dorazíme na místní trh, kde si budete moci nakoupit, místní speciality a následně se vydáme do vesnice Oreoi, abychom si vychutnali ranní kávu a obdivovali sochu býka z Oreoi. Tento obdivuhodný zázrak je veřejně vystavená socha dokonalé krásy. Naše další zastávka je pak v letovisku Loutra Edipsos u termálních pramenů Edipsos. Prameny mají vice, než 20 000 let dlouhou historii! Zmiňují se o nich dokonce Aristoteles a Strabón.


V severní Evii jsou lázně Edipsos známé pro své léčivé vlastnosti. Nejnovější památkou ve městě je kopie bronzové sochy představující Herkula, který byl podle mýtu důvodem, proč termální prameny vůbec vznikly. Héfaistos byl požádán Athénou, aby vytvořil prameny pro Herkula, aby mohl vyléčit jeho rány. Zůstaneme zde cca 3 hodiny, abychom se koupali a ochutnali některé z tradičních řeckých specialit v místních tavernách nebo zašli na šálek řecké kávy. Náš den končí těmi nejlepšími vzpomínkami, do Pefki se vracíme v pozdějších odpoledních hodinách.

Cena 20 EUR

 

Uvedené ceny jsou orientační. Výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 a více osob.

 

 

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.