Výlety Rhodos

Rhodos City – noční prohlídka hlavního města na ostrově
Vaše prohlídka bude začínat v historickém přístavu Mandraki. Přejdeme k hlavní administrativní budově v benátském stylu. Vydáme se na kopec Monte Smith, kde si užijeme unikátní výhled na město a celé pobřeží. Navštívíme ruiny Apolonova chrámu i starobylý stadion. Poté přejedeme k samotnému starému městu. Projdeme se po dlážděných uličkách, okolo obřích zdí až na náměstí s kašnou a na nádvoří, které vede k paláci rytířů. Své volno pak můžete využít na nákupy v malých, kamenných obchůdkách nebo můžete posedět v některé z místních restaurací s neopakovatelným výhledem na noční město.
Cena: 33 EUR dospělý, dítě do 12 let 16,50 EUR

     

Okruh ostrovem
V jednom dni poznáte venkovský ostrov Rhodos. Jako první se zastavíme v Údolí motýlů. Poté přejedeme k archeologickému nalezišti Kamiros. Na pláži v “Old Kamiros Café” si dáme menší přestávku. Budeme pokračovat do vesnice Apollona. Tato typicky řecká horská vesnička nabízí nádherný panoramatický výhled do okolí. Navštívíme tady tradiční obchody, kostelík, který slouží jako museum a v místní taverně si dáme chutný oběd. Po obědě pokračujeme dále do hor, na odpolední kávu. Uvidíme slavný kostelík Fountoukli a cestou zpět se zastavíme podívat se do klášterů ve vesničkách Eleousa a Archipoli. Poslední zastávka bude u Sedmi pramenů. Jde o studenější místo na kopci, kde pramení několik potůčků, které působí velmi romantickým dojmem.
Cena: 45 EUR dospělý, dítě do 12 let 22,50 EUR

  

Ostrov Symi
Kouzelný ostrůvek je nejmenší z Dodekanéských ostrovů. Odplouváme z přístavu Mandraki (hl. město Rhodosu). Plavba nám zabere cca 2 hodiny a poplujeme okolo Tureckého pobřeží do malého přístavu na ostrově Symi. Tady vás zaujmou malé barevné domečky, křivolaké dlážděné uličky, několik starobylých kostelů a klášterů.  Budete mít volno na oběd v typicky řecké restauraci s mnoha specialitami. Dále můžete svůj čas strávit nákupy i prohlídkou centra. Z lodi také uvidíte slavný kostelík z 12. Století.
Cena: 46 EUR dospělý, dítě do 12 let 23 EUR

 

Město Lindos
S průvodkyní navštívíte slavnou akropoli, která leží až na samém vrcholu krásného města. Na horu se dostanete pěšky křivolakými uličkami anebo “oslím taxi”. Odtud uvidíte také nádherný výhled na zátoku St. Paul. Návštěva Lindosu je nejkrásnějším zážitkem! Užijte si nákupy typicky řeckých suvenýrů a ochutnejte i místní speciality v tavernách.
Cena: 30 EUR dospělý, dítě do 12 let 15 EUR

 

Ostrov Halki
Jeden z malých ostrůvků v Dodekanesu. Krásný ostrov s panenskou přírodou a průzračnou vodou. Ostrov je převážně hornatý s historickými místy, které stojí za návštěvu. Najdete tu akropoli nebo kostel St. Nicholas postaven v roce 1961. Halki je známý pro svou přátelskou atmosféru a je oblíben turisty z celého světa. Výlet začíná ráno svozem z hotelů do Kamiros, odtud budeme odplouvat lodí Nisos Halki v cca 10:00 hod. Plavba trvá přibližně 1 hod. Na ostrově mimo památek a krásné přírody najdete i obchody, restaurace a taverny. Můžete podniknout túru okolo ostrova a navštívit historická místa nebo se koupat v křišťálově čisté vodě až do odjezdu, který je okolo 16:00 hod.
Cena: 45 EUR dospělý, dítě do 12 let 22,50 EUR