Rhodos City – noční prohlídka hlavního města na ostrově Rhodos

UNESCO vyhlásilo hlavní město ostrova Rhodos za součást světového kulturního dědictví a proto rozhodně stojí na Vaši návštěvu. První zastávkou bude archeologický park se starověkým stadionem a amfiteátrem, který sa nachází na akropoli nad městem Rhodos. Dále navštívíme přístav Mandraki, kde byl v minulosti umístěn jeden ze sedmi divů světa - Kolos rhódský. Také se zastavíme u Paláce velmistrů, uděláme si procházku v historickém centru mezi středověkými hradbami rytířů Johanitů. Poslední zastávkou bude slavné Hippokratovo náměstí s fontánou. V ceně výletu je vstup do 9D kina, kde uvidíte zajímavou formou zpracovaní historie ostrova v 20 minutovém filmu. Půldenní výlet je s průvodcem mluvícím česky nebo slovensky.
Cena: cca 52 EUR, dítě 21 EUR

   

Ostrov Symi

Plavba na ostrov Symi, který je jedním z nejkrásnějších ostrovů v souostroví Dodekanes. Zastávka bude v hlavním městě ostrova, kde můžete obdivovat jeho netradiční barevnou architekturu. V přístavu navštívíte obchůdek s mořskými houbami, kde se dozvíte vše o jejich lovu a stánek s místním kořením a bylinkami. Ve volném čase se můžete vydat ke kostelíku, zajít se okoupat nebo obdivovat místní malebné uličky. Na oběd se můžete zastavit ve vyhlášené místní rybárně. Celodenní výlet je veden průvodcem mluvícím česky nebo slovensky.
Cena: cca 59 EUR, dítě 29,50 EUR

Město Lindos a nejkrásnější pláže ostrova

Celodenní lodní výlet s možností koupání na nejhezčích plážích ostrova. V průběhu plavby budete mít možnost se okoupat v slavné zátoce Anthonyho Quinna nebo na pláži Tsampika. Navštívíme bílé městečko Lindos, kde budete mít možnost zajít na oběd do jedné z taveren, nákupovat v místních obchůdcích nebo se zúčastnit prohlídky slavné Lindoské akropole. Výlet je s anglicky mluvícím doprovodem.

Cena: cca 46 EUR, dítě 23 EUR

  

Ostrov Chalki a údolí motýlů

První zastávka je věnovaná Údolí motýlů - pokojnému údolí s přírodními chodníčky podél kaskádových vodních pramenů je domovem tisíců motýlů. Dále se z přístavu Kamiros Skala lodí přepravíme do malého ráje - na ostrov Chalki, kde jakoby zastal čas. Nejmenším obydleným ostrovem Dodekanés si Chalki žije svým pomalým životem, nabízí krásne pláže s křišťálově čistou vodou a v místních tavernách skvělou řeckou kuchyň. Výlet doporučujem všem, kteří chtějí poznat Řecko a jeho atmosféru, pokoj a romantiku.

Cena: cena: cca 54 €, dítě 27 €

 

Všechny ceny jsou pouze orientační.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.