Rhodos City – noční prohlídka hlavního města na ostrově Rhodos

Vaše prohlídka bude začínat v historickém přístavu Mandraki. Přejdeme k hlavní administrativní budově v benátském stylu. Vydáme se na kopec Monte Smith, kde si užijeme unikátní výhled na město Rhodos a celé pobřeží. Navštívíme ruiny Apolonova chrámu i starobylý stadion. Poté přejedeme k samotnému starému městu. Projdeme se po dlážděných uličkách, okolo obřích zdí až na náměstí s kašnou a na nádvoří, které vede k paláci rytířů. Své volno pak můžete využít na nákupy v malých, kamenných obchůdkách nebo můžete posedět v některé z místních restaurací s neopakovatelným výhledem na noční město.
Cena: 34 EUR dospělý, dítě do 12 let 16,50 EUR

   

Město Lindos + údolí motýlů

Prohlídka města Lindos + Akropole (vstupné cca 12 €) pohled na řeckou kulturu a rozmanitou krajinu ostrova. Lindos má druhou nejkrásnější akropoli, kterou si Řecko zachovalo. Pojďte obdivovat pozůstatky čtyř civilizací a kochat se překrásnými výhledy.
Údolí motýlů (řecky Petaloudes, vstupné cca 3 €.) 5 km dlouhé zelené údolí. Nachází se ve vnitrozemí ostrova cca 20 km od hlavního města. V údolí je díky protékající říčce vytvořeno zvláštní vlhké mikroklima, které sem každoročně láká tisíce motýlů přástevníka kostivalového. V okolí říčky Pelekanos, která v rokli vytváří potůčky a vodopády a nevysychá ani v těch nejteplejších dnech, pobývají celá hejna nočního motýla. Tyto můry se sem uchylují v době páření, zřejmě zlákáni omamnou vůní pryskyřice stromů ambroň východní. Údolí bývá jejich domovem zpravidla od začátku června do poloviny září, kdy přes den spící hejna motýlů obalují celé kmeny stromů a kameny. Návštěvníkům je z celkové délky údolí zpřístupněna jen jeho část, kterým vede poznávací stezka. Doporučujeme začít na jejím horním konci u kostelíka Moní Panagías Kalópetras, odkud budete mít nádherný výhled do celého kraje. Odtud se poté po upravených chodníčcích a schodech dostanete až na spodní okraj rokle, kde můžete ještě navštívit muzeum motýlů. Občerstvit se můžete v příjemné taverně.
Cena: cca 35 € (výlet vhodný pro rodiny s dětmi).

Okruh ostrovem Rhodos

Monolithos -  (vstupné cca 6 €) vypravíme se do malé vesničky, ležící na západním pobřeží, Monolithos - 2 kilometry od ní je již z dálky vidět vysoká skála, která vypadá jako velký kámen. Na ní se nad moře tyčí hrad Monolithos. Jak naznačuje název, hrad postavili v roce 1476 Johanité na 236 metrů vysoké osamocené skále nad mořem. Na skále stojí také kaplička Agios Panteleimos. okouzlující výhled na ostrov Chalki, který se vám hned tak nenaskytne!
Následuje prohlídka antického Kamirosu, jehož počátky podle odborníků sahají do druhého tisíciletí př.nl. Nejvíce prosperoval v období 1000 - 400 před Kristem. Osudným se mu stalo zemětřesení v roce 142, po kterém, už nebyl obnoven. V lokalitě jsou k vidění pozůstatky amfiteáru, chrámu, lázní, kašny i domů. Bude čas i nakoupání s přestávkou na občerstvení. Filerimos - unikátní 18 m vysoká rozhledna ve tvaru kříže, ze které můžete pozorovat větší část ostrova i modř nebe. Nachází se na kopci Filerimnos nedaleko letiště Diagoras, které je ostatně z tohoto místa jako na dlani a hlavního města ostrova Rhodos Town. K pozoruhodné stavbě dojdete po křížové cestě vedoucí borovicocvou alejí. Kromě toho zde můžete nahlédnout do kláštera, poblíž pak stojí za vidění i ruiny starověké akropole. Vstupné na vyhlídku a křížovou cestu na Filerimosu je zdarma, na akropoli cca 6 €.

Cena: 46 EUR dospělý, dítě do 12 let 22,50 EUR

Ostrov Symi

Kouzelný ostrůvek Symi je nejmenší z Dodekanéských ostrovů. Odplouváme z přístavu Mandraki (hl. město Rhodosu - Rhodos Town). Plavba nám zabere cca 2 hodiny a poplujeme okolo Tureckého pobřeží do malého přístavu na ostrově Symi. Tady vás zaujmou malé barevné domečky, křivolaké dlážděné uličky, několik starobylých kostelů a klášterů.  Budete mít volno na oběd v typicky řecké restauraci s mnoha specialitami. Dále můžete svůj čas strávit nákupy i prohlídkou centra. Z lodi také uvidíte slavný kostelík z 12. Století.
Cena: 47 EUR dospělý, dítě do 12 let 23 EUR

Město Lindos

S průvodkyní navštívíte slavnou akropoli, která leží až na samém vrcholu krásného města Lindos. Na horu se dostanete pěšky křivolakými uličkami anebo “oslím taxi”. Odtud uvidíte také nádherný výhled na zátoku St. Paul. Návštěva Lindosu je nejkrásnějším zážitkem! Užijte si nákupy typicky řeckých suvenýrů a ochutnejte i místní speciality v tavernách.
Cena: 32 EUR dospělý, dítě do 12 let 15 EUR

  

 

Ostrov Halki

Jeden z malých ostrůvků v Dodekanesu. Krásný ostrov Halki s panenskou přírodou a průzračnou vodou. Ostrov je převážně hornatý s historickými místy, které stojí za návštěvu. Najdete tu akropoli nebo kostel St. Nicholas postaven v roce 1961. Halki je známý pro svou přátelskou atmosféru a je oblíben turisty z celého světa. Výlet začíná ráno svozem z hotelů do Kamiros, odtud budeme odplouvat lodí Nisos Halki v cca 10:00 hod. Plavba trvá přibližně 1 hod. Na ostrově mimo památek a krásné přírody najdete i obchody, restaurace a taverny. Můžete podniknout túru okolo ostrova a navštívit historická místa nebo se koupat v křišťálově čisté vodě až do odjezdu, který je okolo 16:00 hod.
Cena: 43 EUR dospělý, dítě do 12 let 22,50 EUR

 

Všechny ceny jsou pouze orientační.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.