Kláštery Meteora

Navštivte unikátní místo Meteora, komplex klášterů postavených na vápencových skalách, a pociťte náboženské okouzlení a dotek byzantské éry. Z města Volos, přes bohatou zemědělskou kotlinu Thesálie, dorazíme až k Meteoře. Název Meteora znamená „zavěšený ve vzduchu“ a odkazuje na slavné monumentální kláštery umístěné v malebné krajině na vrcholcích vápencových skal (pilířů), které se tyčí do výšky až 600 m.n.m.

Realizace výletu každou neděli. Cena: 48 EUR

Výlet po Pelionu

Během výletu navštívíte některé z nejzajímavějších vesniček na Pelionu.

Cesta započne návštěvou vesničky Milies a Visitsa, kde budete oběvovat stará panská sídla, také známá jako “archondika”. Poté se vydáte do vesnice Tsangarada, vybudované na východním úpatí hory Pelion, ležící v nadmořské výšce 450 m. Domy jsou vybudované kaskádovitě ve čtyřech úrovních a rozmístěny podél úbočí hory Pelion, obklopené bujnou a nezkrotnou vegetací. Charakteristickým rysem vesnice je množství starých panských sídel, dlážděné náměstí, malebné uličky a okouzlující výhled na Egejské moře. Nesmíme opomenout ani tisíc let starý platan, který se nachází na hlavním náměstí, a který má v obvodu téměř 20m. Tento platan se stal symbolem celé oblasti.

Výlet pokračuje z vesnice Tsangarada dolů až do prázdninového letoviska Agios Ioannis, kde si můžete odpočinout na pláži, zaplavat si nebo si dát oběd. Poté se vydáte na zpáteční cestu přes horské středisko Hania, které se nachází na vrcholu hory Pelion, do tradiční vesnice Makrinitsa. Autobus zanecháme na náměstí, před branami vesnice, a vydáme se na procházku úzkými, strmými uličkami obklopeni nádhernými starobylými domy. Mnohé z těchto domů jsou postaveny v tradičním stylu s vyčnívajícími horními patry, dřevěnými sorbely a přečnívajícími břidlicovými střechami. Zvláště úchvatné je náměstí s kašnou, platany a malým kostelíkem ze 13. století. Na tamním náměstí si vychutnáme šálek kávy s výhledem na Volos a záliv.

Realizace výletu každé pondělí. Cena 40 EUR

 

JÍZDA STARÝM PARNÍM VLAKEM PELION - “MOUTZOURIS”

Starý parní vlak Pelion, který je známý jako Moutzouris, což znamená “rozmazaný”.

Po 25 letech opět vyjíždí oblíbený parní vláček “Moutzouris” napříč Pelionem. Vlak jede rychlostí 25km/h. Výlet startuje z Ano Lehonia a postupně se vyšplháme pohádkovou krajinou skrze divoké lesy a olivové háje až do vesničky Milies. Během cesty budete mít možnost si užít fantastického výhledu na moře a projedete skrz unikaní pěti obloukový most a robustní železný most, které postavil De Kiriko. V Milies budeme mít možnost navštívit historické muzeum, kde můžete seznámit s rukopisy Antimose Gazise, Konstantase a dalších, kteří se zůčastnili Řecké revoluce v roce 1821. Po prohlídce vesnice nastoupíme na autobus, který nás odveze zpět do Ano Lehoria a do Vašeho ubytování.

Realizace výletu každou sobotu nebo neděli. Cena 50 EUR

ODPOČINEK NA PLÁŽI - LAZY DAY AT SEA (8 hours) – GULF CRUISE

Užijte si odpočinkový den u moře na palubě lodi. Prozkoumejte nejkrásnější a nejodlehlejší pláže na Pelionu, a to jedinečným způsobem. Loď je vhodná zejména pro menší skupiny lidí, jelikož má omezenou kapacitu 25 osob. Každý z klientů má k dispozici místo, kde si může vychutnávat řecké slunce a odpočinek. Pelion se může pyšnit nádhernými plážemi, které jsou však přístupné pouze z moře. Na palubě lodi si za poplatek můžete dopřát šálek kávy.  

Plavba začíná ráno kolem 9. hodiny (+/-) a jako první se vydáme na ostrov Trikeri – malý ostrov, na který nemají přístup žádná auta. Na ostrově se nachází nádherný klášter zasvěcený Panně Marii. Oběd si můžete vychutnat v jedné ze dvou taveren na ostrově, kde nabízejí čerstvé ryby, ale hlavně světové proslulé špagety s humrem!  V průzračných křišťálových vodách Pagasitického zálivu uděláme další zastávky na koupání, mimo jiné na ostrůvek Prasouda a do vesničky Tzasteni. Návrat v podvečerních hodinách (cca okolo 17hod.).

Realizace výletu každou sobotu. Cena 55 EUR

 

PLAVBA NA OSTROV SKIATHOS

Prožijte den na kosmopolitním ostrově Skiathos. Den začínáme autobusovým transferem do přístavu Achilion (cesta trvá cca 1,5 hod. z Afissos a cca 40 min z letoviska Nea Anchialo). V přístavu se nalodíme na loď v 9:00 hod. Plavba zálivem a příjezd na pláž Koukounaries - jedna z nejslavnějších pláží v celém Řecku – se zastávkou na koupání. Odtud budeme dále pokračovat do města Skiathos, kde budete mít prostor na procházku, oběd a vychutnávání si atmosféry ostrova. Plavba zpět do přístavu Achilion (cca v 19:00hod.) a odvoz autobusem zpět do Vašeho ubytování.

Realizace výletu každé úterý. Cena 55 EUR

 

Všechny ceny jsou pouze orientační.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.