Řecko
Dovolená v Řecku letecky z Brna s KM TRAVEL

Pohled na zátoku Anthony Quinn Rhodos, Řecko, KM TRAVEL

Proč navštívit právě Řecko?

Dovolená v Řecku, místě kde vznikala celá západní kultura. Každému se vybaví Olympijské hry, antičtí umělci, fylozofové, bohové Olympu nebo třeba i Pythagorova věta. Řecko je tvořeno z jedné pětiny ostrovy. Spadá do nejjižnější části Balkánského poloostrova a je zemí několika moří. Východní pobřeží omývá Egejské moře, západní Jónské a jižní Středozemní moře. Většinu území tvoří hory a kopce s bujnými lesními porosty, olivovými háji a vinnou révou. Tyrkysové moře pod blankytnou oblohou, hřejivé sluneční paprsky, krásné pláže, pohostinné obyvatelstvo, to všechno nabízí báječná dovolená v Řecku. První známá vyspělá civilizace s vlastním společenstvím se vyvinula na Krétě. Prvopočátky řecké historie se datují od období mykénského, přes období temna, zlatý věk, byzantskou říši až k nezávislosti Řecka vyhlášené roku 1898. Místní životní styl patří k odlišným, na jaký jsou zvyklí Středoevropané. V letních měsících Řekové běžně dodržují siestu. Naopak v pozdních večerních hodinách zůstávají obchody i restaurace otevřeny. Řecká kuchyně je velmi chutná, pestrá a hlavně zdravá, bohatá na zeleninové saláty, mořské plody a ryby. K řeckému jídlu nezapomeňte na skvělý olivový olej a domácí víno. Klasická večeře se skládá ze tří chodů: předkrm tzatziki, nebo řecký salát, jako hlavní jídlo můžete ochutnat mousaku, souvlaki, gyros nebo rybí speciality. Na závěr dezert - čerstvé ovoce či katai (závitky s ořechy a sirupem). Řecko se s typickým středomořským podnebím vyznačuje bezoblačnou oblohou a teplotami v letních měsících kolem 30°C. Návštěva země od dubna do října zajišťuje počasí stálé, teplé a téměř bez mraků.

Pláže: písečné, oblázkové, pláže s vraky lodí, jeskyně, kouzelné zátoky.

Počasí: typické středomořské, koupat se můžete už na konci května, v červenci a srpnu jsou teploty až okolo 35 stupňů. Příjemné je i září kdy jsou teploty okolo 27 stupňů.

Na čem si pochutnáte: zeleninové saláty, mořské plody a ryby, sýry (balkán a feta), gyros, tzatziky, určitě ochutnejte souvlaki a mousaku. Nezapomeňte také na skvělý olivový olej a domácí víno.

Cesta: autobusem cca 21 hodin, letecky 2 až 2,5 hodiny.

Čím se platí: eurem.

Aktuální nabídka zájezdů do Řecka - dovolená 2020:

Ostrov Rhodos - první odlet 5.7.2020, pobyty na 10/11 nocí

Ostrov Kréta - první odlet 8.7.2020, pobyty na 10/11 nocí

Olympská riviéra - první odlet od 20.7.2020, pobyty na 10/11 nocí, autobusem KM TRAVEL první odjezd od cca 16.7.2020

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.