Kostel

Proč právě dovolená v Caorle?

Oblíbené a vyhledávané letovisko Caorle se rozprostírá mezi řekami Livenza a Lemene. Caorle je sice o trošku klidnějším letoviskem než Bibione, ale pokud jde o služby, může mu směle konkurovat. Historické městečko Caorle s 11 600 obyvateli, je rozděleno do několika čtvrtí. Nicméně srdcem celého letoviska je právě historické centrum s mnoha malebnými uličkami, pestrými benátskými domy a hlavním uměleckým skvostem bazilikou San Stefano z roku 1038, ležícím na náměstí Piazza Vescovado. Letovisko Caorle je vyhlášeno zejména pro svou turistickou infrastrukturu a čistým písečným plážím. Příznivá je také vzdálenost od hranic naší republiky, velké množství ubytovacích kapacit a dobrým cenám.

Pláže

Pláže v Caorle se můžou pyšnit prosluněným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, které činí město jedním z nejvyhledávanějších letních útočišť. 18 km dlouhé pláže se šířkou od 80 - 300 m, které se táhnou od východu k západu jsou opakovaně oceňovány tzv. Modrou vlajkou za svou čistotu. Jelikož je Caorle letním pobytovým místem zejména pro rodiny s dětmi, zíkaly zdejší pláže ocenění i tzv. Zelenou vlajkou, jako pláže vhodné pro děti. Přibližně 4 km pláží se nachází u historického centra a dělí se na pláž Levante na východě a Ponente na západě. Tyto dvě pláže od sebe odděluje symbol Caorle, a to kostelík Panny Marie andělské. Pláže jsou volně přístupné tzv. spiaggia libera, kde si můžete rozložit svá lehátka a slunečníky zcela libovolně a bez poplatku. Pláž Levante je skoro 3 km dlouhá, vhodná zejména pro rodiny s dětmi, seniory a neplavce, a to díky pozvolnému vstupu do moře a mělkému písečnému dnu. Před letním sluncem se můžete ukrýt do stínu palem a zeleně, které se nacházejí na pláži též. Levante má veškeré potřební zázemí jako jsou WC a sprchy, o zábavu zde také není nouze. Návštěvníkům pláže je k dispozici množství aktivit jako jsou volejbalové hřiště, hřiště pro děti, půjčovny vybavení pro vodní sporty, aj. Podél celé pláže se táhne promenáda s množstvím barů, kaváren, restaurací a obchůdků. Nezapomeňte také navštívit nedalekou pláž Ponente, která je od pláže Levnate oddělená tisíciletou hrází. Pláž Ponente je sice o něco menží, než pláž Levante, nicméně na rozdíl od ní disponuje plovoucí plošiny na moři. Podél celé pláže je taktéž promenáda, kde najdete množství kaváren, barů, restaurací a rozmanitých obchůdků. Směrem k přístavu najdete také vyhrazenou část pláže pro Vaše čtyřnohé miláčky.   

Zábava a sport v Caorle

V Caorle si přijdou na své prakticky všichni návštěvníci. Od slunění na pláži až po nejrůznější pohybové aktivity. Městu se také přezdívá "město sportu". Kromě vodních sportů na pláži, můžete vyzkoušet paddleboarding, windsurfing, parasailing, jachtinh, půjčit si kanoe, kajaky a šlapadla nebo si zarybařit. Můžete si také zahrát golf, plážový volejbal či tenis. Oblíbená je cyklistika a jízda na kolečkových bruslích. Milovníci historie jistě neodolají historickému centru Caorle. Noční život také není tabu - v Caorle se nacházejí i noční kluby a diskotéky. Nejmenší jístě potěší návštěva Lunaparku nebo aquaparku Aquafollie. Doporučujeme také návštívit podmořské akvárium Sea Life a nechat se pohltit krásami světa pod hladinou.

Přihlaste se k odběru novinek

Nenašli jste zájezd
podle svých představ?

Zavolejte nám nebo napište

Moře si s námi užilo přes 80 960 klientů

a 85% zákazníků se rok co rok vrací

Přečtěte si komentáře na Facebooku

Chcete více fotografií

z míst, kam jezdíme?

Jsme na Instagramu
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.